موج
کدخبر : ۳۱۶۵۳۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316532

معاون شهرداری قم تاکید کرد؛

معاون شهردار قم با اشاره به لایحه پایه سنواتی کارگران گفت: به تازگی بحث‌هایی پیش آمده که مباحث بیمه نیز به آن دامن می‌زند و باعث می‌شود که برای کارکردن شرکت‌ها در شهرداری مشکلاتی بوجود آید.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید امیر سامع در یکصد و سی و یکمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم اظهار داشت: درحال حاضر شرکت‌های خدماتی و فضای سبز شهرداری قم به دلیل مشکلات مالی به سختی کار می‌کنند.

وی افزود:‌ چون در موضوع پایه سنواتی، کارگران باید به صورت مستقیم به حق و حقوق خود دست پیدا کنند، باید برای تحقق این امر ساز و کاری را بگذاریم.

وی اظهار داشت: موضوع پرداخت حق سنوات به کارگران از قبل وجود داشته و هر کارگری که درکارگاهی کار می‌کند، از ماه سیزدهم باید ماهیانه حدود ۷۰۰ هزار ریال به عنوان سنواتی دریافت کند ولی چون این بحث اجرایی نشده‌بود، شرکت‌های خدماتی نیز در آنالیزهای هزینه‌ای خود ندیده بودند.

 سامع یادآور شد: ما در قراردادهای خدمات شهری در پیوست مناقصه دقیقا آنالیز می‌گیریم، و شرکت طرف قرارداد در خصوص تامین تعداد کارگر و حقوق مزایا آنها و همچنین تهیه ماشین آلات و تجهیزات متعهد می‌شود.

وی یادآور شد: در قرارداد فی مابین شهرداری و شرکت های خدماتی، یک بند وجود دارد که مطابق آن اگر موضوعی پیش بینی نشده باشد، پس از بررسی توسط کارفرما، می تواند مصوب و به آن اضافه شود، بنابر این قاعده ای را نگذاریم که مناقصه را به هم بریزیم.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها