موج
کدخبر : ۳۱۴۸۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314869

در ماه‌های ابتدایی سال 1399؛

مدیرعامل شرکت گاز استان قم از انجام عملیات گازرسانی در روستاهای باقی‌مانده استان قم یاد کرد و گفت: در ماه‌های ابتدایی سال آینده، قم به نخستین استان سبز کشور تبدیل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، علیرضا نصیری در شورای اداری قم، با اشاره به لزوم بهینه‌سازی مصرف گاز در استان، اظهار داشت: با توجه به سرمای هوا و افزایش چشمگیر مصرف گاز در کشور و استان، توجه همشهریان برای مصرف بهینه گاز ضروری است.

مدیرعامل شرکت گاز استان قم افزود: مصرف گاز روز گذشته در کشور ۸۰۰ میلیون مترمکعب و سهم قم ۱۲.۵ میلیون مترمکعب بود، ضمن این‌که در سال بیش از ۲ میلیارد مترمکعب گاز در قم مصرف می‌شود.

وی بابیان این‌که قم در مسیر چهار خط اصلی گاز است، گفت: گاز استان از انشعاب‌های مختلف تامین و این موجب شده تا در صورت قطع یک مسیر، تامین آن با مشکلی مواجه نشود.

نصیری بابیان این‌که ۴۲۰ هزار مشترک گاز در استان قم وجود دارد تصریح کرد: ضریب نفوذ گاز در بخش شهری با ۹۹.۵ درصد و این ضریب در روستاهای استان ۹۴ درصد است، به‌گونه‌ای که از ۱۶۱ روستای قابل گازکشی در استان ۱۳۶ روستا از نعمت گاز برخوردار است.

مدیرعامل شرکت گاز قم، اظهار داشت: امسال گازرسانی به دهستان قاهان به‌عنوان یکی از طرح‌های سخت شرکت گاز به بهره‌برداری رسید که با اجرای این طرح  ۲۰ روستا آماده گازرسانی و ۱۲ روستا نیز اشتراک‌پذیر شده‌اند.

وی افزود: با اجرای گازرسانی به ۶ روستای باقی‌مانده قم تا ماه‌های ابتدایی سال ۹۹، قم به اولین استان سبز کشور تبدیل خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که توسعه غیرمجاز گاز در ادارات و مجموعه‌های مصرف‌کننده بسیار خطرناک است گفت: توسعه غیرمجاز متاسفانه در برخی ادارات صورت گرفته که درخواست داریم برای اصلاح این موضوع پیش از هرگونه حادثه اقدام لازم صورت گیرد.

وی ادامه داد: سه هزار و ۸۷۶ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز، نصب ۱۷۴ هزار علمک گاز، ۱۶۸ ایستگاه تقلیل فشار گاز، ۳۸ جایگاه سی ان جی و همچنین ایجاد جایگاه‌های گاز در همه محورهای مواصلاتی استان ازجمله خدمات و ظرفیت‌های گاز در قم است.

نصیری با تاکید بر این‌که هیچ مشکلی برای تامین گاز واحدهای خانگی و صنعتی در استان وجود ندارد گفت: گاز ۳ هزار و ۴۰۰ مشترک صنعتی در شهرک‌های صنعتی هم‌اکنون تامین شده است.

وی با بین این‌که منابع گازی در کشور شامل منابع گازی ترش و شیرین است گفت: منابع گاز شیرین به‌عنوان گاز طبیعی مورداستفاده قرار می‌گیرد و مخازن گازی ترش به گاز طبیعی و گاز مایع تبدیل‌شده و مورداستفاده قرار می‌گیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها