موج

مدیرعامل سازمان تاکسی‌رانی قم خبرداد:

مدیر عامل سازمان مدیریت ونظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم گفت: تا پایان سال جاری به هیچ عنوان نرخ کرایه تاکسی‌های استان افزایش نخواهد داشت

مرتضی عزتی در گفت‌وگو با خبرگزاری موج قم، عنوان کرد: تاکنون ۲۵ دستگاه در دو خط مجهز به سیستم پرداخت الکترونیک به صورت آزمایشی شده‌اند تا نقاط ضعف و قوت آن مشخص و ارزیابی شود.

وی با اشاره به وجود دو مسئله در تاخیر راه‌اندازی این سیستم در تمام خطوط استان، بیان کرد: برخی از مسافران بدلیل نداشتن اینترنت امکان استفاده از این سیستم را ندارند، همچنین رمز دوم یکبارمصرف از دیگر مشکلات آن است که باتوجه به اینکه ۶۰ درصد از سفرهای داخل قم زیر سه کیلومتر است و از طرفی دریافت رمز دوم یکبارمصرف زمان‌بر است استفاده از این سیستم بامشکلاتی مواجه شده است.

عزتی خاطر نشان کرد: تا اسفندماه سال جاری ۳۰۰ تاکسی دیگر بعد از ارزیابی مشکلات این سیستم و برطرف شدن آن‌ها مجهز به آن خواهند شد.

وی صدور کارت شهروندی از طریق فناوری اطلاعات شهرداری را یکی از راه حل‌های مناسب برای رفع مشکلات و همچنین سهولت بیشتردر راه‌اندازی این سیستم دانست.

مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسی‌رانی شهرداری قم همچنین با اشاره به عدم افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها بعد از گرانی بنزین، از عدم افزایش قیمت‌ها تا آخر سال جاری خبر داد.

مرتضی عزتی با بیان اینکه در صورت دریافت کرایه بیشتر با رانندگان متخلف برخورد خواهد شد، اظهار داشت: مسافران می‌توانند در صورت تخلف رانندگان کد روی ماشین آن‌ها را به شماره‌های ۳۶۶۲۸۸۰۰ و یا شماره ۳۰۰۰۵۱۳۳ گزارش دهند.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت برتاکسی‌رانی همچنین در رابطه با احتمال افزایش نرخ کرایه‌ها در سال جدید، اظهار داشت: بعد از بررسی و محاسبه افزایش قیمت‌ها و کسب استعلام کتبی از ۳۰ دستگاه و همچنین بررسی افزایش حقوق‌ها و افزایش قیمت اقلام یدکی، ارزیابی‌های لازم صورت می‌گیرد و در رابطه با افزایش و همچنین میزان و درصد افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها، تصمیم‌گیری خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها