موج

معاون شهرداری قم خبرداد:

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری قم گفت: خوشبختانه طی سال‌های اخیر شهر قم پیشرفت خوبی را در عرصه هوشمندسازی شهر داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، عباس ذاکریان از شاخصه‌های توسعه‌یافتگی یک شهر یاد کرد و گفت: هوشمندسازی شهر یکی از این شاخصه‌های توسعه‌یافتگی یک شهر است که خوشبختانه طی چندساله گذشته شاهد پیشرفت مطلوب قم در این عرصه بوده‌ایم.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم تعداد دوربین‌های فعال سطح شهر را بیش از 200 دوربین اعلام کرد و افزود: در حال حاضر 33 دوربین تردد شمار،110 دوربین نظارتی و 110 دوربین کنترلی در سطح شهر فعال بوده و دوربین‌های دیگری نیز تا پایان سال نصب و راه‌اندازی می‌شود.

ذاکریان تأثیر نصب دوربین‌ها را در کاهش تصادفات قابل‌ توجه دانست و تصریح کرد: با نصب دوربین‌های کنترلی در بلوار آیت‌الله بروجردی شاهد کاهش 99 درصدی تصادفات و صد درصدی فوت به علت تصادف هستیم.

وی منبع اعتبارات تخصیص داده‌ شده به سامانه نظارتی و هوشمند سازی را تشریح کرد و افزود: بر طبق قانون  42 درصد اخذ جریمه‌ها سهم شهرداری‌ها است اما هیچ هزینه‌ای به شهرداری قم داده نمی‌شود.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم ادامه داد: برای کاهش تخلفات رانندگی باید در جهت توسعه سامانه‌های هوشمند کنترل ترافیک هزینه کرده و با توجه به افزایش نوسانات ارزی نیازمند تخصیص 42 درصد سهمیه شهرداری بوده و شهرداری نمی‌تواند بدون اختصاص بودجه پروژه اجرا کند.

ذاکریان ادامه داد: با اینکه سال 97 حدود 9 میلیارد تومان جریمه از تخلفات خودروهای داخل شهر قم اخذ شده ولی فقط 200 میلیون تومان به شهرداری پرداخت‌ شده و امسال هیچ مبلغی به‌عنوان سهم شهرداری لحاظ شده در قانون پرداخت‌ نشده است.

وی از توقف سامانه هوشمند سازی در شهر قم خبر داد و خاطرنشان کرد: توسعه هوشمند سازی و نصب دوربین‌ها متوقف‌ شده تا اعتبارات لازم به شهرداری پرداخت‌ شود و سهم 42 درصدی از اخذ جریمه‌ها به شهرداری اختصاص داده شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها