موج
کدخبر : ۲۱۲۵۱۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-212517

معاون شهردار قم خواستار شد

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم از پیگیری مدیریت شهری قم برای جذب سرمایه گذار بخش خصوصی جهت تأمین دستگاه هاضم زباله خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم با اشاره به آخرین وضعیت تهیه دستگاه هاضم زباله برای شهر قم، اظهار داشت: در حال حاضر کار مطالعه و بررسی انتخاب نوع دستگاه هاضم از نظر میزان ظرفیت و فناوری آن  و همچنین آنالیز فیزیکی و شیمیایی پسماندهای شهر انجام، علاوه بر آن پیش نویس قرارداد مشارکت نیز تهیه شده است.

وی با بیان اینکه علیرغم فراخوان جذب سرمایه گذار برای سیستم زباله‌سوز اما  متأسفانه به دلیل فرمولهای موجود بخش خصوص بر این تصور است که صرفه مشارکت ندارد، افزود: معتقدیم اگر بخش خصوصی در این زمینه مشارکت داشته باشد قطعاً صرفه اقتصادی دارد از همین رو در تلاشیم بخش خصوصی که تجربه مدیریت تبدیل مواد به انرژی به روشهای زباله‌سوز و هاضم را دارند برای مشارکت دعوت به عمل آید.

سید امیر سامع به اقدامات تعیین مدل مشارکت و نیز روش تعیین سرمایه‌گذار برای سیستم هاضم زباله اشاره کرد و گفت: در صورت تحقق این موضوع میتوان با استفاده از فناوری‌های روز دنیا و با مشارکت سرمایه‌گذاری مشترک بخش خصوصی و شهرداری این پروژه را در شهر قم آغاز کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها