English

امام جمعه اردبیل:

دخالت نمایندگان مجلس در عزل و نصب‌ها خیانت بزرگی است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل دخالت نمایندگان مجلس در عزل و نصب‌ها را خیانت بزرگ به ملت خواند و گفت: با کمال تاسف بخش مهمی از نمایندگان مجلس جدید هنوز از راه نرسیده با تمام توان به عزل و نصب ها وارد شده‌اند.

دخالت نمایندگان مجلس در عزل و نصب‌ها خیانت بزرگی است
به گزارش خبرگزاری موج اردبیل

، آیت الله سیدحسن عاملی در خطبه های امروز نماز جمعه اردبیل افزود: فقط ملت ما می‌تواند جلوی این‌ها را بگیرد چرا که دولت حریف این‌ها نمی‌شود. تا دولت حرف می‌زند، وزیر را زیر سوال می‌برند و ده‌ها دردسر برای دولت درست می‌کنند.

وی تاکید کرد: من مصرانه از ملت عزیز می‌خواهم که در برابر این خیانت بزرگ مدیریتی تماشاگر نباشند و برای جلوگیری از این امر، از همه دانشگاهیان، دانشجویان، عدالت خواهان، مطالبه‌گران، بازاریان، کسبه، روحانیت معظم، ائمه جمعه، خطبا و تریبون‌دارها می‌خواهم که داد بزنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: ملت عزیز اگر در انتظار حل مشکلات هستند، یقین داشته باشند که با عزل و نصب‌های سفارشی مشکل آنها حل نمی‌شود و در مقابل بر مشکل اضافه خواهد شد.

وی اظهار کرد: ملت بزرگ ما توجه کند که بخشی از نمایندگان به اقتضای طبیعت رقابت انتخاباتی ایران، مدیون اشخاصی شده‌اند و حالا ممکن است درصدد باشند که دِین خود را از جیب ملت پرداخت کنند که اگر این فاجعه در یک نقطه قطع نشود، در آینده به طور یقین مدیریت منابع انسانی ما با مشکل جدی مواجه خواهد شد.

آیت الله عاملی ضمن گرامیداشت آغاز به کار مجلس شورای اسلامی افزود: در ایام شروع به کار دوره جدید مجلس شورای اسلامی، ملت ما دو مطالبه بسیار مهم از مجلس دارد اول اینکه نقش خطیر در حل معضلات کشور به خصوص معضلات اقتصادی داشته باشد و دوم اینکه مجلسیان از وظایف اصلی و ذاتی خود خارج نشوند.

وی بیان کرد: نمایندگان جدید مجلس شورای اسلامی در کنار لوایح دولت، طرح‌های کارشناسی شده در کمیسیون‌های مجلس ارائه دهند و موتور محرکه کشور در موضوعات حساس کشوری باشند و در این خصوص نمایندگان مجلس نباید زمان را از دست بدهند چرا که حتی یک روز هم در این باب تاثیر دارد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل همچنین گفت: نمایندگان دوره جدید مجلس شورای اسلامی به اموری که به آنها مربوط نیست، وارد نشوند و در عزل و نصب‌ها ورود نکرده و اقدام به استخدام‌های سفارشی نکنند چرا که با ورود نمایندگان به عزل و نصب‌ها، به طور یقین مدیریت منابع انسانی که نقش اصلی را در رشد و توسعه کشور دارد، مختل خواهد شد.

وی تصریح کرد: اینکه نماینده مجلس اصرار داشته باشد که فرد مورد نظر وی در مسئولیت‌ها و پُست‌ها قرار بگیرد معنا، مفهوم و پیام خیلی بدی دارد و معنای آن، این است که این فرد در انتخابات آینده هوای او را داشته باشد در حالی که مسئولان اجرایی حق دخالت در انتخابات را ندارند.

آیت الله عاملی ادامه داد: گاهی به خاطر کشمکش روی مسئولیت‌ها یا سهم‌خواهی بین آنها صورت می‌گیرد و یا اینکه یک مسئولیت حساس به خاطر اختلاف نمایندگان بدون مسئول می‌ماند به طوری که الان یک شهر مهم گردشگری استان اردبیل به خاطر اختلاف نمایندگان بدون فرماندار مانده است.

وی اضافه کرد: همه این مسائل و موضوعات برای ملت ما مسئولیت درست می‌کند و خداوند با همین حوادث با رای دهندگان احتجاج خواهد کرد چرا که این خطا و گناه را فقط خود ملت و مجمع تشخیص مصلحت نظام می تواند درست کند به نحوی که با مصوبه‌ای، در صورت دخالت یک نماینده در عزل و نصب‌ها، وی چندین دوره از نمایندگی مجلس محروم شود.

خطیب جمعه اردبیل از مردم ایران در تمام استان‌ها ‌خواست تا حلقه‌ها و کانون‌های امر به معروف و نهی از منکر مخصوص مجلس و مجلسیان تشکیل داده و دخالت نمایندگان در عزل و نصب‌ها دخالت و استخدام‌های سفارشی آنها را به طور کامل رصد کنند و در صورت مشاهده، اعتراض کرده و ساکت ننشینند.

وی اظهار کرد: اگر این خواسته محقق شود، یقین داشته باشید که کشور در مدیریت منابع انسانی، در برداشتن گام‌های مهم به طرف عدالت و در رسیدن به رشد و توسعه، نفس حیاتی می‌کشد و بر این اساس، از دانشجویان، بسیجیان و فعالان و نخبگان سیاسی و اقشار فرهیخته می‌خواهم که در این خصوص وارد میدان شوند.

امام جمعه اردبیل در بخش دیگری از خطبه‌های امروز نماز جمعه گفت: آمریکا سر ایران منت می‌گذارد که نگذاشته تا کشورهای اروپایی در آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای علیه ایران بیانیه صادر کنند اما ملت ایران از اول برجام تا حالا به یک سوال خود جواب پیدا نکرده است که چرا ۱+۵ انتظار دارد تنها ایران به قرارداد دو طرفه عمل کند و طرف مقابل نه تنها به تعهدات خود عمل نکند بلکه حق توبیخ ایران را هم داشته باشد؟

وی افزود: این امر نشان دهنده روحیه فزون خواهی، تحکم و تفرعن بسیار وحشتناک آنهاست که با قراردادهای رسمی، تنها برای جهان سومی‌ها تعهد درست می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با بیان اینکه ماجرای حمله اسرائیل به منطقه مسکونی رفح، کمر بشریت را شکست، اضافه کرد: کل جمعیت غزه بمباران شد و آنها به رفح پناه آوردند و حالا در رفح هم امنیت ندارند و خانواده‌های فلسطینی حتی ۱۰ بار از جایی به جای دیگر در غزه کوچ کرده اند اما اسرائیل و هواپیماهای بمب افکن صهیونیستی در به در دنبال این خانواده‌های مظلوم فلسطینی هستند.

وی اظهار کرد: یک و نیم میلیون انسان در رفح واقعاً در معرض کشتار جمعی هستند ورژیم اسرائیل از روزی که گذرگاه رفح را اشغال و مسدود کرده، گرسنگی فلسطینیان بیداد می‌کند به طوری که تصویر یک طفل با استخوان‌های بدون گوشت و بیرون زده او، دنیا را تحت تاثیر قرار داد و بشریت معاصر را سرافکنده کرد.

آیت الله عاملی با بیان این که جنایت امروز اسرائیل صورت تمام جنایت کاران بزرگ تاریخ را سفید کرد، گفت: اعتراضات دانشجویی در آمریکا و اروپا در واقع دفاع از حیثیت بشریت معاصر بود اما جای تاسف است که باز دولت‌های اسلامی و ملت‌های مسلمان تماشاگر وحشتناک‌ ترین جنایت در حق مسلمان‌ها هستند.

وی با بیان اینکه عملیات طوفان الاقصی کمر اسرائیل را شکسته است، افزود: اخیراً یک ضربه بسیار سهمگین بر پیکره اسرائیل وارد شد و دولت نروژ اعلام کرد که مستقلاً حکم به لزوم دستگیری نتانیاهو و گالانت داده و اگر این جنایتکاران به نروژ وارد شوند، به محض ورود دستگیر خواهند شد.

خطیب جمعه اردبیل بیان کرد: جمعی از اعضای کنگره آمریکا از ترس اینکه سایر کشورهای اروپایی نیز چنین حکم دستگیری بدهند، در صدد تصویب قانونی هستند که هر کشوری که حکم به لزوم دستگیری نتانیاهو و گالانت بدهد، مشمول تحریم‌های شدید خواهد شد و همین اقدام یک ضربه کاری دیگر بر پیکره دموکراسی و ادعای حقوق بشر آمریکاست.

وی اضافه کرد: مصیبت بزرگ برای آمریکا و بلکه برای دنیای معاصر این است که قانون گذاران جمهوری‌خواه و دموکرات‌ آمریکا در کنگره قانونی علیه دادستان دادگاه بین‌المللی و کارمندان او وضع می‌کنند که اگر حکم به دستگیری نتانیاهو و گالانت کند، هم تحت تحریم شدید آمریکا قرار می‌گیرند و هم علاوه بر آن دادستان محکمه بین المللی حق ورود به آمریکا را نخواهد داشت و همچنین تمام حساب‌ها و اموال او در آمریکا توقیف خواهد شد.

آیت الله عاملی این اقدام نمایندگان کنگره را وقاحت، بی‌حیایی و شرارت خواند و ادامه داد: آنها تهدید کرده اند که فرزندان دادستان دادگاه بین المللی و فرزندان کارمندان او را نیز تحت تحریم شدید قرار خواهند داد این در حالی است که همه این اقدامات، دستگاه قضایی بین‌المللی را از استقلال ساقط می‌کند و خطر و هشدار بزرگی برای انسان‌ها، دولت‌ها و ملت‌هاست.

وی اعلام دولت های اسپانیا، ایرلند و نروژ مبنی بر به رسمیت شناختن حکومت مستقل فلسطین را یک ضربه کمرشکن بر پیکره رژیم اسرائیل خواند و اظهار کرد: این مساله برای اسرائیل یک کابوس بزرگ است و اسرائیل این روزها در میان نه یک کابوس بلکه در میان کابوس‌ها زندگی می‌کند و پیش‌بینی می‌شود که در آینده نزدیک، بقیه کشورها نیز مثل دومینو، فلسطین مستقل را به رسمیت خواهند شناخت و بعد از آن رژیم منحوس اسرائیل با افول و سقوط در میان دولت‌ها و ملت‌ها مواجه خواهد شد.

امام جمعه اردبیل افزود: هیچ کسی نمی‌دانست که عملیات طوفان الاقصی این قدر برای اسرائیل بدبختی، ذلت، سقوط، بدنامی و ضربه حیثیتی اقتصادی و بین المللی درست خواهد کرد و فقط مقام معظم رهبری متوجه شدند و در اول طوفان الاقصی فرمودند که این حمله برای اسرائیل جبران ناپذیر خواهد بود و حالا اسرائیل سفرای خود در اسپانیا، نروژ و ایرلند را فراخوانده و گفته من در برابر این اقدام که رسمیت دادن به تروریسم است، ساکن نمی‌نشینم.

وی در پایان بحث کمک به آنروا یا به رسمیت شناختن دولت فلسطین یا ادعای کمک‌های انسان دوستانه به اهالی غزه و حتی ماجرای محکومیت اسرائیل در محاکم بین المللی را برای آرام کردن و توجیه کردن افکار عمومی دنیا دانست و گفت: تا زمانی که اقدام جدی علیه اسرائیل صورت نگیرد، آن جنایتکاران می توانند به آسانی کار فلسطین را تمام کنند و بعد از محو فلسطین، دیگر شناسایی این کشور به عنوان یک دولت مستقل به چه درد می‌خورد؟

آیت الله عاملی با بیان این که یک جنایت وحشتناک در حق مسلمان‌ها در حال اتفاق افتادن است، اما اکثریت مسلمان ها فقط تماشا می کنند، اضافه کرد: علت مخالفت آمریکا و نتانیاهو با آتش بس و علت سنگ‌اندازی اسرائیل و آمریکا در مذاکرات با حماس همه و همه برای این است که جنگ را طولانی کنند تا اسرائیل کار را تمام کند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه