English

مدیرکل آموزش و پرورش استان:

۴۰۰ پروژه برای جبران کمبود فضای آموزشی استان اردبیل در دست اجراست

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل از اجرای ۴۰۰ پروژه برای جبران کمبود فضاهای آموزشی این استان خبر داد.

۴۰۰ پروژه برای جبران کمبود فضای آموزشی استان اردبیل در دست اجراست
به گزارش خبرگزاری موج اردبیل

، کلام‌الله صفری در مراسم گرامیداشت مقام معلم و تجلیل از معلمان نمونه و برتر منطقه آموزش و پرورش خلخال اظهار کرد: سرانه آموزشی پایین، کمبود تعداد قابل توجه معلم و نقص تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای سه مشکل اساسی آموزش و پرورش استان اردبیل است و چنانچه برای رفع این مشکلات تلاش نشود، در آینده دچار آسیب خواهیم شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل افزود: بر اساس برنامه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش سرانه فضای آموزشی در کشور باید به هشت متر مربع می‌رسید این امر تاکنون محقق نشده است.

صفری با بیان اینکه میانگین سرانه فضای آموزشی در جهان ۱۶ مترمربع است، گفت: در حالی که میانگین سرانه فضای آموزشی در کشور پنج و نیم تا ۶ متر مربع است، این سرانه در استان اردبیل چهار مترمربع و در شهرستان خلخال سه مترمربع است.

وی با بیان اینکه برای جبران کمبود فضای آموزشی در استان اردبیل ۴۰۰ پروژه آموزشی در دست اجرا است، گفت: در سه سال آینده ۲ هزار کلاس درس به مجموع کلاس‌های درسی مدارس آموزش و پرورش استان اردبیل اضافه خواهد شد.

به گفته مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل ، از مجموع ۲ هزار کلاس درس، یک هزار کلاس از محل اعتبارات مولدسازی ، ۵۰۰ کلاس از طریق اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان و ۵۰۰ کلاس درس نیز از محل اعتبارات مجمع خیرین مدرسه‌ساز ساخته خواهد شد.

صفری در ادامه کمبود ۲ هزار و ۱۰۰ نفر نیروی انسانی در آموزش و پرورش این استان را به عنوان مشکل اساسی دیگر پیش روی دستگاه تعلیم و تربیت این استان عنوان کرد و گفت: از سوی دیگر شاهد توسعه نامتوازن تجهیزات کارگاهی و آزمایشگاهی در سطح هنرستان‌های فنی حرفه‌ای و کار و دانش استان هستیم و برای رفع این مشکلات باید اقدامات اساسی صورت بگیرد.

وی با تاکید بر لزوم ارتقای جایگاه معلم در نظام اسلامی گفت: اگر خواهان رفع مشکلات جامعه از جمله تورم بیکاری آسیب‌های اجتماعی هستیم باید به جایگاه معلم توجه بیشتری شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به وجود سه تای چهار هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل در استان گفت: چنانچه اقدام جدی برای بازگرداندن این افراد به چرخه تحصیل در استان صورت نگیرد همین افراد ممکن است در آینده دچار آسیب اجتماعی جدی شوند و رفع این معضل و آسیب برای مسئولان مشکل خواهد شد.

وی با انتقاد از بی‌توجهی دولت‌های گذشته به وضعیت معیشتی معلمان گفت: تاخیر طولانی مدت در اجرای قانونی که باید در سال ۹۰ برای رفع مشکل معیشتی معلمان اجرا می‌شد، بسیاری از معلمان و قشر فرهنگی کشور را دچار آسیب جدی معیشتی کرد.

سیدجواد یحیی‌زاده فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش خلخال و همچنین مستقیم حسینی مدیر آموزش و پرورش این منطقه هم در این جلسه با تبریک روز معلم خواستار ارتقا و حفظ جایگاه معلم در جامعه شدند.

همچنین در مراسم امروز برنامه‌های متنوعی از جمله سرود جمعی دانش‌آموزان اجرا و سه معلم نمونه در سه مقطع تحصیلی منطقه آموزش و پرورش خلخال تجلیل شدند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه