موج
کدخبر : ۳۳۳۸۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333877

رضا ناصری:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیر گفت: سالانه ۲۴ هزار تن شیر در شهرستان نیر از بیش از یک هزار واحد پرورش گاو شیری روستایی و ۵ واحد گاوداری شیری صنعتی تولید می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، رضا ناصری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیر صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سالانه ۲۴ هزار تن شیر در شهرستان نیر از بیش از یک هزار واحد پرورش گاو شیری روستایی با ظرفیت یک هزار رأس و ۵ واحد گاوداری شیری صنعتی با ظرفیت ۱۸۰ رأس، تولید می‌شود.

وی افزود: در این راستا برای ۱۰ نفر در واحدهای صنعتی و برای بیش از یک هزار نفر در واحدهای روستایی شغل ایجاد شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیر بیان کرد: ۶ مرکز جمع‌آوری شیر به صورت ثابت و سیار در سطح شهرستان نیر با اشتغالزایی برای ۱۲ نفر فعالیت دارند و این شهرستان از نظر تولید شیر رتبه ششم را در استان دارا است.

** صدور بیش از ۱۳۰۰ تن گوشت مرغ از شهرستان نیر

ناصری اظهار کرد: همچنین در شهرستان نیر سالانه بیش از یک هزار و ۷۵۰ تن گوشت مرغ آماده طبخ، ۳۸۰ تن تخم مرغ و بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه جوجه یک‌روزه گوشتی تولید می‌شود.

وی ادامه داد: شهرستان نیر دارای ۱۵ مزرعه طیور با اشتغال‌زایی برای ۵۰ نفر بوده و در رتبه چهارم استانی در صنعت طیور قرار دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیر گفت: بیش از یک هزار و ۳۰۰ تن گوشت مرغ مازاد بر مصرف در شهرستان وجود دارد که به سایر شهرستان‌های استان و استان‌های همجوار صادر می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها