موج
کدخبر : ۳۹۵۷۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-395738

خرید کتاب دانشگاهی یکی از دغدغه‌های دانشجویان است.

به گزارش خبرگزاری موج، در گذشته برای خرید کتاب دانشگاهی به کتاب فروشی ها مراجعه می کردند که برخی کتاب ها را نمی توانستند پیدا کنند به همین دلیل از دیگران امانت گرفته یا آن را پرینت می گرفتند.

امروزه خرید کتاب دانشگاهی روش های گوناگونی دارد.

یکی از آسان ترین روش های تهیه ی کتاب خرید از فروشگاه‌های اینترنتی است. اگر به دنبال مرجعی معتبر برای خرید کتاب دانشگاهی هستید می توانید به وبسایت آسیا بوک مراجعه کنید.

از بهترین رشته هایی که داوطلبان گروه انسانی می توانند در آن ادامه تحصیل بدهند رشته حقوق است. رشته ی حقوق در زیر گروه ۱ گروه انسانی قرار دارد.

رشته ی حقوق یکی از پرطرفدارترین رشته ها در بین داوطلبان گروه انسانی است به دلیل این که بازار کار خوبی دارد و درآمد آن نیز بالاست.

رشته ی حقوق به بررسی قواعد و مقرراتی که در روابط انسان ها وجود دارد می ‌پردازد.

در ایران در سال ۱۲۹۸ مدرسه ی حقوق تحت نظر وزارت عدلیه تاسیس شد. در سال ۱۳۱۳ با تاسیس دانشگاه تهران مدرسه ی تجارت و مدرسه ی سیاسی با مدرسه ی حقوق ترکیب شد و دانشکده حقوق و علوم سیاسی به وجود آمد.

دانشگاه شهید بهشتی در سال ۱۳۴۵ تاسیس شد. دانشکده ی حقوق دانشگاه شهید بهشتی یکی از  دانشکده های برتر حقوق است که همیشه رقابت زیادی بین داوطلبان برای قبولی در این دانشگاه‌ وجود دارد. کرسی حقوق بشر، صلح و دموکراسی یونسکو با عنوان تنها کرسی موجود در خلیج فارس وابسته به این دانشکده است.

دوره ی تحصیلی حقوق به مدت ۴ سال یعنی ۸ ترم است که دانشجویان باید در طول دوره ی تحصیلی ۱۳۵ واحد را بگذرانند.

واحدهای رشته ی حقوق به شرح زیر است :

۲۰واحد درس عمومی، ۱۵ واحد درس پایه، ۹۴ واحد درس تخصصی و اصلی، ۶ واحد درس اختیاری

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`