موج
کدخبر : ۳۶۹۵۰۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369509

ارتقا ارتباطات و روش های دسترسی به آخرین اخبار اقتصادی به همان اندازه که سبب آسانی شده است بر پیچیدگی کار نیز افزوده است. چون به همان نسبت منشأ های خبری نیز ارتقا یافته و پی‌جویی همه ی آنها زمانبر است.

به گزارش خبرگزاری موج، همانطور که بازارهای متفاوت در طول روز در جاه های متفاوت، کارایی و پویایی دارند، اخبار و آنالیز های اقتصادی نیز به همان نسبت فراوان و دارای منشأ های زیادی می باشند. در هر دقیقه صدها آنالیزگر اقتصادی در سراسر دنیا سرگرم بازبینی عکس‌العمل های احتمالی رخ داد های متفاوت هستند و آنها را در قالب بسته های آنالیز – خبری در رسانه های شخصی یا سازمانی ارائه می کنند. پوشش آخرین اخبار اقتصادی مربوط به بازارهای متفاوت در رسانه‌های داخلی نیز با همین سرعت و دقت صورت می‌پذیرد.

ضرورت پی‌جویی اخبار اقتصادی در رسانه های معتبر

پی‌جویی اخبار اقتصادی برای ۴ دسته از مردم همواره جذاب و در برخی موارد الزامیست:

  1. تصمیم گیران اقتصادی و مسئولین اقتصادی
  2. تصمیم سازان اقتصادی، آنالیزگران و خبرنگاران اقتصادی
  3. فعالین بازارهای متفاوت
  4. عامه مردم

بر همین اساس یافتن حیاتی ترین و پربیننده ترین اخبار اقتصادی در رسانه‌های معتبر داخلی اعم از خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری برای همه ی این گروه‌ها یک امر الزامیست. اینکه آنها بتوانند در جریان آخرین اخبار اقتصادی داخلی و خارجی قرار بگیرند برای خود آنان نیز ممکن است خواسته‌ای نهان باشد که چون با توجه به کمبود وقت میسر نمی‌شود کمتر به آن توجه می‌کنند.

سختی‌های پی‌جویی آخرین اخبار اقتصادی در همه ی رسانه‌ها

با افزایش روزانه تعداد رسانه‌ها و پوشش دقیقه‌ای اخبار اقتصادی در آنها، پی‌جویی همه ی خبرها در تک تک این رسانه‌ها به کاری پیچیده و بسیار زمانبر بدل شده است بطوریکه شاید هر کدام از گروه‌های مخاطب که در بالا به آنها اشاره شد می‌بایست کل روز خود را به این امر اختصاص دهند. در چنین شرایطول معمولا هر یک از خوانندگان منشأ های ی را از پیش برای خود انتخاب می‌کنند و تنها به بازبینی اخبار اقتصادی در آنها اقدام می‌کنند.

خبرخوان؛ راه حل مشکل پی‌جویی روزانه اخبار

با توجه به مواردی که به آنها اشاره شد و برای حل این مشکل، خبرخوان‌ها به وجود آمدند. خبرخوان یک سامانه به روز و هوشیار است که اخبار را از منشأ های خبری متفاوت گردآوری کرده و آنها را در قالب دسته‌بندی‌های خرد و کلان به خوانندگان ارائه می‌کند.

بطور مثال در یک خبرخوان سرویس اخبار تکنولوژی حاوی آخرین اخبار فناوری و تازه های تکنولوژی از رسانه‌های معتبر است که بصورت دقیقه‌ای به روز می‌شوند و خوانندگان را از پی‌جویی اخبار اقتصادی در تک تک آن رسانه‌ها بی‌نیاز کرده است.

مبحث‌های کلانی که خبرخوان‌ها معمولا اخبار آنها را پوشش میدهند شامل: اخبار سیاسی، اخبار اقتصادی، اخبار ورزشی، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار حوادث، اخبار تکنولوژی، اخبار سلامت و ... است. بطور مثال از مبحث‌های خرد نیز می‌توان اخبار بورسی، اخبار خودرویی، اخبار پرسپولیس و استقلال، اخبار ویروس کرونا و ... را نام برد.

در این بین پاتوق خبر به عنوان به روز و هوشیار‌ترین خبرخوان در وب فارسی به پوشش همه ی مبحث‌های خرد و کلان می‌پردازد.

پربیننده ترین اخبار اقتصادی در یک پاتوق خبر

مکانیزم کارکرد پاتوق خبر در مورد اخبار بگونه‌ای است که در صفحه اصلی آن خوانندگان همواره به آخرین اخبار در مبحث‌های کلان دسترسی دارند. مثلا پربیننده ترین اخبار اقتصاد یا سیاسی چند ساعت اخیر را در بخش مربوطه مشاهده می‌کنند.

از طرفی هر مبحث خرد و کلان خبری شامل صفحه‌ای جداگانه است که در آن علاوه بر پوشش دقیقه ای اخبار آن مبحث می‌توان پربیننده ترین‌های ۲۴ ساعت گذشته در آن مبحث خبری را نیز مشاهده کرد.

پس خوانندگان با چند کلیک ساده پرطرفدارترین اخبار اقتصادی، ورزشی یا سیاسی که از رسانه‌های متفاوت گردآوری شده‌اند را بصورت یکجا مشاهده می‌کنند.

ضرورت انتخاب منشأ های خبری معتبر و رسمی برای یک پاتوق خبر

هر چه تکنولوژی ارتقا بیشتری می‌یابد، بر تعداد رسانه‌ها نیز افزوده می‌شود که این امر لزوما اتفاق خوبی نیست زیرا کیفیت محتوای برخی از آنها در قیاس با سایرین نمره قبولی دریافت نمی‌کند. بطور مثال هنگامیکه یک خبرگزاری معتبر داخلی اقدام به تولید اخبار اقتصادی و پوشش قیمت در بازارهای متفاوت می‌کند معمولا رسانه‌های بسیاری همین مطالب را تنها با تغییر تیتر و عکس منتشر می‌کنند در صورتیکه هرگز چیزی به آن مطلب اضافه نکرده‌اند.

پس شناخت و انتخاب منشأ های خبری تخصصی برای هر مبحث در پاتوق خبر یکی از اصول اولیه و اساسی است بطوریکه تنها برای مثال در باکس اخبار تکنولوژی خوانندگان تنها اخبار منابعی هایی را می‌بینند که از نظر برند و اعتبار در پایه بالایی قرار می‌گیرند.

پاتوق خبر یک خبرخوان با رعایت اصول حرفه‌ای و با اولویت مخاطب

در برخی خبرخوان‌های داخلی و خارجی ملاک پوشش اخبار یک منبع خبری، پرداخت هزینه و آبونمانیست که آن منبع خبری به آن خبرخوان پرداخت نموده است تا بتواند از این طریق بازخوردهایی را روانه سایت خود نماید. اما این امر در پاتوق خبر یک خط قرمز جدی است و مخاطب هرگز شاهد نمایش اخبار منشأ های فیک و دروغین و صاحب نام در هر مبحث نخواهد بود.

انتخاب پربیننده ترین اخبار اقتصادی یا سیاسی نیز از طریق سیستم هوش مصنوعی و با اتکا به نظرات و بازخوردهایی که توسط کاربران سامانه انجام شده است صورت می گیرد و این امر هرگز بصورت دستی اتفاق نمی‌افتد. پس بخش پربیننده ترین اخبار هر مبحث خبری، بخش قابل اعتماد و اتکا برای خوانندگان است تا به راحتی بتوانند به اهم اخبار آن مبحث خبری دسترسی داشته باشند.

پوشش اخبار بازارهای متفاوت در پاتوق خبر

با توجه به پوشش اخبار اقتصادی در سطح کلان این انتظار از پاتوق خبر به عنوان خبرخوانی جامع می‌رود تا با پوشش اخبار خرد در مبحث اقتصاد، همه ی نیازهای خوانندگان خود را برآورده سازد. بر همین اساس پاتوق خبر با انعکاس خبر، نرخ و قیمت بازارهای متفاوت مانند طلا و ارز، بورس، خودرو و ... به این بخش از نیز پاسخ داده است.

شما می‌توانید قیمت دلار، طلا، سکه، یورو، خودروهای داخلی و خارجی، وضعیت شاخص بورس و نوسانات بازارهای متفاوت را در بخش های مربوطه پی‌جویی فرمایید.

دسترسی به پاتوق خبر

در صفحه اصلی پاتوق خبر شما پربیننده ترین اخبار اقتصادی، سیاسی، ورزشی و بطور کلی مبحث های کلان را مشاهده خواهید کرد. همچنین در صفحه مربوط به هر مبحث (مثلا اخبار ورزشی) پربیننده ترین اخبار آن مبحث در ۲۴ ساعت گذشته همراه با پوشش دقیقه ای خبرها را شاهد خواهید بود.

برای مراجعه به پاتوق خبر آدرس زیر را در مرورگر موبایل یا کامپیوتر خود وارد نموده و وارد سایت شوید.

  • www.patoghekhabar.com
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها