موج
کدخبر : ۳۶۹۲۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369242

حوالی تابستان سال جاری علی ‌بابا رتبه یک سفر، از محصول بازارگاه (مارکت ‌پلیس) تور خود رونمایی کرد. بعد از گذشت نزدیک به 6 ماه از شروع کار این مارکت ‌پلیس، علی ‌بابا از رکوردشکنی آژانس‌های ارائه دهنده تور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، بسیاری از آژانس های گردشگری که پیش از شیوع کرونا به صورت حضوری به مشتریان خود خدمات تور ارائه می‌دادند، با اوج‌گیری شیوع این ویروس، کاهش چشمگیر سفرها و عدم توانایی در تامین هزینه‌های زیرساخت و فضای آژانس حضوری ناچار به تعطیلی و تعلیق فعالیت‌های خود ‌شدند. به دنبال این بحران، علی‌بابا به عنوان رهبر بازار آنلاین گردشگری تصمیم به ایجاد بستری با عنوان بازارگاه (مارکت پلیس) تور برای احیای این بازار گرفت. مارکت‌پلیس‌ها در سراسر دنیا بستری برای ارائه خدمت توسط تامین کنندگان به جامعه بزرگی از متقاضیان سرویس هستند. شرکت سفرهای علی‌بابا با توسعه مارکت‌پلیس تور علی‌بابا بازاری را برای ارائه تورهای پیشنهادی آژانس‌های کشور از یک سو و از سویی دیگر امکان انتخاب بین گزینه‌های متنوع در یک جا را برای مشتریان فراهم کرد.

فرصتی به صرفه برای آژانس‌های گردشگری کوچک و بزرگ

با این امکان آژانس‌های سراسر کشور در کنار فروش حضوری با اضافه شدن به مارکت پلیس علی‌بابا، می‌توانند خدمات تور پیشنهادی خود را در بازاری رقابتی به جامعه میلیونی مشتریان علی‌بابا ارائه دهند و همچنین در تامین هزینه‌های زیرساختی دوباره توانمند شوند. در بازارگاه تور علی‌بابا آژانس‌ها‌ همچون قبل اما به شکل کاملا آنلاین امکان تعریف و فروش پکیج تورهای خود را با مدیریت کامل ظرفیت ها و قیمت گذاری از طریق پنلی آنلاین دارند. علاوه بر دسترسی به جامعه مشتریان علی‌بابا، آژانس‌های ارائه دهنده خدمت در این بازارگاه از تبلیغات بی‌نیاز خواهند شد، چرا که از طریق ارائه تور در مارکت‌پلیس، تورهای پیشنهادی ‌آن‌ها روزانه در معرض دید هزاران کاربر وبسایت و اپلیکشن علی‌بابا قرار می‌گیرد و از سویی دیگر علی‌بابا همچون گذشته با تبلیغات مستمر خود همواره مشتریان جدیدی را به این مارکت‌پلیس اضافه می‌کند.

رکورد فروش بیش از 250 میلیون تومان در روز

ایمان عدلخواه مدیر عملیات تور علی‌بابا در گفتگو با روزنامه دنیای اقتصاد با اشاره به رکورد اخیر توسط یک آژانس با فروش بیش از 250 میلیون تومان در یک روز گفت: «تا کنون حدود 70 آژانس معتبر از سراسر کشور در این مارکت‌پلیس فعالیت دارند و برخی از این آژانس‌ها در روز شاهد فروشی بیش از 100 میلیون تومان هستند که باعث شده تنها با گذشت 6 ماه از راه‌اندازی مارکت‌پلیس تور، این آژانس‌ها اکنون سهم 25% درصدی از بازار آنلاین فروش تور کشور را از آن خود کنند و این عدد بیشتر از سهم بزرگترین رقبا در این بازار است. »

به گفته عدلخواه: «این پلتفرم از چند جنبه ارزش‌های بزرگی را خلق کرده است؛ یک اینکه دیگر آژانسی تعطیل نخواهد شد بلکه میتواند با کمک این بستر برای رشد خود چشم‌اندازی بلندمدت داشته باشد و از سویی دیگر با حضور بیشتر آژانس‌ها گزینه‌ها برای مشتریان تور در هر مقصد بسیار متنوع خواهد بود. با شیوع ویروس کرونا و بحران بوجود آمده، این راهکار علی‌بابا موجب احیا و بازگشت صنعت به وضعیتی پایدار شد و مقیاس‌پذیری آن درآینده امکان‌پذیر کرد. این مارکت‌پلیس هنوز جوان است و با این حال آثار این تغییر و بهبود را در وضعیت آژانس‌های کوچک و بزرگ فعال در بازارگاه و به طور کلی صنعت گردشگری شاهد هستیم.»

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها