موج
کدخبر : ۳۶۸۱۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368131

یکی از دغدغه ها برای افرادی که قصد مسافرت رفتن دارند، انتخاب وسیله سفر است. گزینه های مختلفی به این منظور وجود دارد که هر کدام از آنها معایب و مزایای خاص خود را دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، یکی از دغدغه ها برای افرادی که قصد مسافرت رفتن دارند، انتخاب وسیله سفر است. گزینه های مختلفی به این منظور وجود دارد که هر کدام از آنها معایب و مزایای خاص خود را دارد. اما در این میان اولوت های ماست که تعیین می کند کدام وسیله برای سفر بهتر است. اگر خواهان آشنایی بیشتر با انواع وسایل نقلیه برای سفر و شناخت محدودیت ها و نقاط قوت هر کدام هستید ادامه متن می تواند بسیار به شما کمک کننده باشد.

هواپیما

هواپیما از گزینه های خاص برای سفر است که هر کسی آن را انتخاب نمی کند. سفر با خرید بلیط پرواز مزایایی دارد که از جمله آنها می توان به امکان تجربه یک سفر سریع اشاره کرد. مسیر های خسته  کننده و طولانی با هواپیما کوتاه و جذاب می شوند. مقاصد دور، نزدیک می شوند و راحتی سفر نیز با توجه به کوتاهی سفر افزایش پیدا می کند.

بلیت سفر

معایب سفر با هواپیما

هواپیما در کنار همه نکات مثبت خود معایبی هم دارد که به معرفی آن خواهیم پرداخت. اولین نقطه ضعف هواپیما گران بودن سفر است. این حقیقتی است که بسیاری از مسیر ها جز با خرید بلیط هواپیما قابل سفر کردن نیست و هواپیما نیز گران ترین وسیله نقلیه برای سفر است. اما راه هایی برای خرید ارزان تر بلیط هواپیما نیز وجود دارد. از جمله آنها می توان به امکان خرید بلیط لحظه اخری اشاره کرد. اما مشکل این بلیط ها این است که تاریخ سفر شما مشخص نیست و ممکن است به شکل ناگهانی تعیین شود. پس اگر قصد خرید این نوع بلیط را دارید، همیشه باید آماده به سفر باشید.

قطار

اما سفر با قطار به عنوان خاص ترین گزینه برای سفر جذابیت ها و البته نقاط ضعف خودش را دارد. اگر با قطار به مسافرت بروید، شاید سفرتان اندکی طولانی تر شود. اما در عوض سفر راحت تری را پیش رو خواهید داشت. در داخل قطار لازم نیست از ابتدا تا انتهای سفر بر روی یک صندلی نه چندان راحت بنشینید و جز در مواقع خاص بلند شوید. اگر قطار شما کوپه ای باشد به راحتی می توانید در مکان تعریف شده برای خود در کوپه، خواب راحتی را تجربه کنید. اگر از نشستن در کوپه خسته شدید می توانید چند قدمی را در داخل واگن پیاده روی کنید و از پنجره مناظر مختلف را ببیینید. به رستوران قطار بروید و در همانجا ناهار و یا شام میل کنید یا خوراکی مورد نر خود را خریداری نمایید. از ویژگی های مثبت دیگر قطار می توان به داشتن فضا و حریم خصوصی در سفرهای خانوادگی اشاره کرد. با اجاره یک کوپه دربست می توانید به راحتی با عزیزان خود یک سفر لدت بخش را تجربه کنید.

بلیت سفر2

اتوبوس

اتوبوس قدیمی ترین وسیله برای سفر است و طرفداران خاص خودش را دارد. در کنار سادگی سفر با اتوبوس باید به ارزان بودن سفر با اتوبوس نیز اشاره کرد. اتوبوس همه جا و در هر شرایط در دسترس است. تمامی شهر ها از جمله شهر های کوچکی که فاقد فرودگاه و ایستگاه قطار می باشند، حداقل پایانه ای برای جابه جایی با اتوبوس دارند. اما از مشکلات اتوبوس می توان به زمان سفر زیاد، خستگی سفر، توقف های طولانی و تاثیرگذاری شرایط جاده و شرایط جوی بر سفر و... را اشاره کرد.

سفر با وسیله نقلیه شخصی

سفر با وسیله نقلیه شخصی بسیار پرهزینه است. گرچه این گزینه نیز طرفداران خاص خودش را دارد. بسیاری از افراد تمایل دارند تا برنامه سفر را خودشان تعیین کنند. توقف های گاه و بیگاه در کنار جاده، استراحت کردن و... چیزی نیست که در سفر با اتوبوس یا قطار قابل انجام باشد. اما در کنار این مزایا باید هزینه زیاد قیمت سوخت را هم در نظر داشت. امروزه با توجه به گران شدن هزینه های مربوط به سوخت خودرو، بسیاری از افراد از انتخاب این گزینه صرف نظر می کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها