موج
کدخبر : ۳۵۱۹۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351943

جوابیه اتاق بازرگانی به خبر آلمانی ها برای اتاق ایران و آلمان در تهران تصمیم می گیرند!

روابط عمومی اتاق بازرگانی در خصوص خبر ( پشت پرده انتخابات اتاق ایران و آلمان چیست؟ / آلمانی ها برای اتاق ایران و آلمان در تهران تصمیم می گیرند!؟) جوابیه ای صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، روابط عمومی اتاق بازرگانی در خصوص خبر ( پشت پرده انتخابات اتاق ایران و آلمان چیست؟ / آلمانی ها برای اتاق ایران و آلمان در تهران تصمیم می گیرند!؟) جوابیه ای صادر کرد که متن آن به شرح زیر است:

با وجودی که بحران بیماری کرونا هر روز هموطنان زیادی را مبتلا کرده و باعث از بین رفتن هر روزه جان عزیزان ما می شود، گروهی که خود را دلسوزان اقتصاد و بازرگانی کشور می دانند تلاش دارند با نشر مطالب خلاف واقع، کاری کنند تا انتخابات اتاق بازرگانی ایران و آلمان که مطابق اساسنامه باید در 25 آبانماه سال جاری برگزار شود، به نتیجه نرسد. 

این انتخابات قرار است مطابق دستور ستاد مقابله با کرونا به صورت الکترونیک برگزار شود و بدیهی است در صورت عدم برگزاری الکترونیک انتخابات هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران و آلمان، یا باید به صورت حضوری انتخابات برگزار شود که با وجود دستور مسئولان محترم ستاد ملی مقابله با کرونا، این امر مقدور نیست و در صورتی که انتخابات برگزار نشود، مجبور به تعویق انتخابات تا فرصت مناسب و احیانا پس از بحران کرونا هستیم که این مهم نیز باعث ایجاد ضرر و زیان فراوانی به صنایع کشور و روابط اقتصادی بین بخش خصوصی ایران و آلمان خواهد بود.

از سوی دیگر در گزارشی که توسط خبرگزاری وزین موج منتشر شده است عنوان شده که «اگر اتاق ایران و آلمان پشت هر سرمایه گذار ایرانی نباشد نمی تواند هیچ تجهیزاتی را از آلمان وارد کند و این حکایت از این دارد که در شرایط کنونی به دلیل ضعف دیپلماسی دولتی عده ای از فعالان بخش خصوصی سواستفاده کرده اند و فضای انحصاری به وجود آورده اند» این مطلب نیز کاملا خلاف واقع بوده است چون انتشار عملکرد هیات رئیسه دوره فعلی اتاق بازرگانی ایران و آلمان نشان می دهد تجار و بازرگانان و صاحبان صنایع ایران و آلمان در مبادلات و مراودات اقتصادی خود هیچگونه مشکلی نداشته و اگر فعالیتهای کسی با ضوابط و قوانین موجود تلاقی کند، تنها به دلیل رعایت ضوابط و مقررات است که طبیعی است باید تمامی مقررات و ضوابط قانونی در فعالیتهای اقتصادی چه در اینجا و چه در سایر عرصه ها رعایت شود.

متاسفانه برخی از گروههای رقیب که سابقه آنها برای همگان و به خصوص اصحاب صنعت و تجارت ایران و آلمان مشهود و مشخص است سعی دارند با سم پاشی های بیجا و تلاش در القای ناکارامدی هیات رئیسه اتاق، فرصت برای حضور دوباره خود در هیات رئیسه فراهم کنند. هرچند هر یک از اعضا حق دارند با اعلام برنامه های خود و جلب آرای اعضا، به هیات رئیسه راه یابند ولی بدیهی است اقدامات خلاف اخلاق و سمپاشی های مغرضانه و گزارشهای خلاف واقعی که برخی از نامزدهای رقیب به رسانه ها داده اند باعث شده است ماهیت این اشخاص معدود بیش از گذشته برای اعضای محترم و فهیم اتاق بازرگانی ایران و آلمان مشهود باشد. از اینرو کاملا مشخص است تلاشهای نابجا و تهمتهای ناجوانمردانه ای که توسط این افراد معدود به بازرگانان معتمد اعضا و صاحبان صنایع خوشنام فعال در اتاق بازرگانی ایران و آلمان وارد می شود، راه به جایی نخواهد برد و در نهایت این راه به ترکستان خواهد بود. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها