موج
کدخبر : ۳۴۶۰۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346076

جیمیل نام سرویس رایگانی است که به گوگل تعلق دارد و با استفاده از آن می‌توانید از خدمات نامه الکترونیکی بهره‌مند شوید.

به گزارش خبرگزاری موج، درحال حاضر و در دنیای مدرن امروز افراد و کسب و کارهایی پیروز هستند که بتوانند از تمامی ابزارهای موجود در جهت رشد و پیشرفت کسب و کار خودشان استفاده کنند. یکی از این ابزارهای مدرن و جدیدی که می‌تواند فواید و نقاط مثبت زیادی داشته باشد، جیمیل یا Gmail است. جیمیل نام سرویس رایگانی است که به گوگل تعلق دارد و با استفاده از آن می‌توانید از خدمات نامه الکترونیکی بهره‌مند شوید. البته توجه داشته باشید که جیمیل فقط برای دریافت و ارسال ایمیل به کار نمی‌آید بلکه هر دستگاهی که بخواهید بخرید و وارد آن شوید یا در هر وب‌سایتی که بخواهید ثبت نام کنید، احتیاج به ایمیل دارید. هدف همیار آکادمی از نگارش این مقاله آن است که در کنار هم یاد بگیریم که چگونه Gmail بسازیم.

هدف اصلی این مقاله این است که یاد بگیریم چگونه Gmail بسازیم اما پیش از اینکه بخواهیم به این مسئله بپردازیم ابتدا باید بدانیم که ساختن جیمیل اصلاً چه مزایایی برای ما و کسب و کارمان دارد؟ با ساخت جیمیل چه فوایدی عایدمان می‌شود؟ در صورتی که شما هم تمایل دارید که در کنار هم بیاموزیم که چگونه Gmail بسازیم ، لطفاً تا پایان این مقاله با ما همراه شوید؛ چون مطالب بسیار خوبی هست که قدم به قدم با آن‌ها روبرو خواهید شد.

مزایای ساختن جیمیل برای افراد و کسب و کارها

در ادامه این بخش از مقاله به چند مورد از مزایای ساختن جیمیل برای افراد و کسب و کارها اشاره خواهیم کرد:

1. فضای ذخیره‌سازی عالی

اولین مزیتی که می‌توان برای سرویس رایگان جیمیل بیان کرد این است که افراد و کسب و کارها با ساختن جیمیل می‌توانند به یک فضای ذخیره‌سازی عالی و بی‌نظیر دست پیدا کنند. در حال حاضر سرویس جیمیل 15 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی را به صورت کاملاً رایگان در اختیار مخاطبان خودش قرار می‌دهد و در نتیجه اگر یاد بگیریم که چگونه Gmail بسازیم و سپس مراحل ساخت جیمیل را یکی پس از دیگری پشت سر بگذاریم، قطعاً می‌توانیم به این فضای 15 گیگابایتی دسترسی داشته باشیم. توجه داشته باشید که با این فضا هیچ محدودیتی از نظر فایل نخواهید داشت بلکه هر فایلی که تمایل داشته باشید می‌توانید روی حساب جیمیل خود ذخیره و در صورت نیاز برای دوستان و همکاران خود ارسال کنید.

2. سرویس رایگان جیمیل هر جا آنلاین باشید در دسترس شما است

یکی دیگر از مزایای مهمی که جیمیل دارد این است که هر جا آنلاین باشید در دسترس شما است و با گوشی هوشمند خودتان هم به راحتی می‌توانید جیمیل بسازید و به آن دسترسی داشته باشید. فرض کنید که در سفر هستید و می‌خواهید از ایمیل‌هایی که برای حساب شما ارسال می‌شود، مطلع و باخبر باشید. در این صورت کافی است با گوشی هوشمند خودتان اطلاعات ورود را وارد کنید و بدون نگرانی به سفر بروید. هر ایمیلی که کاربران و مخاطبان برای شما ارسال کنند را دریافت خواهید کرد.

3. جیمیل؛ یک سرویس کاملاً رایگان و بی‌نیاز به نگهداری و به‌روزرسانی

یکی از مزایای سرویس جیمیل این است که کاملاً رایگان است و نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌ای ندارد. به بیان ساده‌تر وقتی یاد بگیریم که چگونه Gmail بسازیم کار تمام است و می‌توانیم از تمام خدمات جیمیل نهایت استفاده را ببریم. همچنین این سرویس هیچ نیاز و احتیاجی به نگهداری و صرف هزینه برای خرید مجدد اشتراک و به‌روزرسانی ندارد. تمام فایل‌ها و محتوایی که در جیمیل خود ذخیره می‌کنید، در فضای ذخیره‌سازی ابری ذخیره می‌شود و به همین خاطر هم اگر مشخصات ورود به جیمیل را داشته باشید، کارتان خیلی آسان است و می‌توانید با هر دستگاهی به محتوای جیمیل خودتان دسترسی داشته باشید.

اگر یاد بگیریم که چگونه Gmail بسازیم دیگر هیچ نیازی به استفاده از یک مدیر IT نداریم که دسترسی ما و کاربران را به سرویس گوگل امکان‌پذیر کند بلکه خودتان می‌توانید با نصب اپلیکیشن جیمیل و مراجعه به داشبورد آن تمام تنظیمات لازم را به راحتی انجام دهید. از سوی دیگر اصلاً لازم نیست که نگران بک‌آپ گرفتن یا تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات موجود در حساب خود ندارید؛ زیرا سرورهای گوگل تمام این اطلاعات را به صورت کاملاً امن ذخیره می‌کند.

4. آسان کردن کار برای افراد فریلنسر

یکی از کاربردهای مهمی که ساخت حساب جیمیل دارد این است که افراد فریلنسر با استفاده از آن می‌توانند از مشتریان سفارش بگیرند و از جیمیل برای ارتباط با آن‌ها استفاده کنند. فریلنسینگ به مشاغلی مانند نویسندگی، وبمستری، مترجمی، برنامه نویسی و مشاغلی گفته می‌شود که در آن‌ها فرد برای شرکت‌های مختلف کار می‌کند ولی کارمند هیچ شرکتی نیست.

واژه فریلنسر به معنای شخص آزادی‌خواهی است که در عین آزادی‌خواهی شجاعت زیادی هم دارد و مبارزی شجاع قلمداد می‌شود. در واقع فریلنسر برای شخص یا شرکت خاصی کار نمی‌کند بلکه کار او بیشتر حالت سفارش گرفتن از مشتریان را دارد. واژه فریلنسینگ یا Freelancing به معنای آزادکاری و آزاد کار کردن است و Freelancer همان کسی است که تعهدی به نوع انجام کار و نحوه انجام آن ندارد. البته گاهاً فریلنسرها با شرکتی که از آن سفارش کار می‌گیرند یک قرارداد امضا می‌کنند ولی این قرارداد به معنای تعهد کامل به شرکت نیست بلکه فرد وظیفه دارد کار مشخصی را در یک بازه زمانی مشخص به انجام برساند سپس هزینه آن کار را بگیرد. وقتی این فرآیند انجام شد، قرارداد هم تمام می‌شود. در واقع فریلنسینگ در فارسی به این معنا است که خودتان آقای خودتان هستید و کسی به شما دستور نخواهد داد بلکه با یک شخص یا شرکت دیگر ارتباط دارید و در قبال ارائه خدمات مشخص، مبالغ معین دریافت می‌کنید.

حال این سوال پیش می‌آید که شخص فریلنسر یا آزادکار از چه راه‌هایی با شرکت یا فردی که سفارش کار به او داده است ارتباط برقرار می‌کند؟ فریلنسر می‌تواند این کار را از طریق جیمیل و پیام‌رسان‌های مختلف مانند تلگرام یا واتس‌اپ انجام دهد و اینجا است که مشخص می‌شود یاد گرفتن اینکه چگونه Gmail بسازیم چقدر مفید است و به فریلنسرها کمک می‌کند که ارتباط بهتر و مثبت‌تری با شرکت‌ها و اشخاص داشته باشند.

در صورتی که تمایل دارید اطلاعات بیشتری در مورد فریلنسینگ و آزادکاری کسب کنید، پیشنهاد می‌شود به مقاله فریلنسینگ چیست که در همیار آکادمی وجود دارد و در آن به تمام زوایای این نوع از کار پرداخته شده است مراجعه کنید و آن را از ابتدا تا انتها مطالعه نمایید.

5. امنیت عالی داده‌ها در سیستم رایگان جیمیل

یکی از دغدغه‌های مهم کاربران این است که برای ارتباط با مخاطبان خود و همچنین ذخیره‌سازی اطلاعات، سیستمی در اختیار داشته باشند که این سیستم بتواند امنیت اطلاعات آن‌ها را تضمین کند و به هیچ عنوان اطلاعات و داده‌های آن را در معرض خطر انتشار قرار ندهد. گاهی مواقع لازم است یک سری اطلاعات و اسناد محرمانه را از طریق جیمیل برای مخاطبی که در آن سوی جهان زندگی می‌کند ارسال کنیم. در این صورت چه باید کرد؟ آیا می‌توان به سرویس رایگان جیمیل اعتماد کرد؟ آیا رایگان بودن این سیستم باعث نمی‌شود که تمام مسائل امنیتی در آن مد نظر قرار نگیرد و رعایت نشود؟

پاسخ این است که رایگان بودن سیستم جیمیل به هیچ عنوان باعث کاهش امنیت آن نمی‌شود. سیستم جیمیل تحت پشتیبانی  کامل و بی‌نقص تیم گوگل قرار دارد و به همین خاطر امنیت آن به صورت کامل از سوی متخصصان جیمیل تضمین می‌شود. همچنین ارتباط کاربران با جیمیل از طریق گواهینامه SSL صورت می‌گیرد و به همین خاطر هیچ کس نمی‌تواند به اطلاعات شما دسترسی پیدا کند. بنابراین هر گاه که دارید از خدمات جیمیل استفاده می‌کنید به هیچ عنوان نگران امنیت اطلاعات خود نباشید.

6. امکان دسترسی آسان به ایمیل‌ها و سازمان‌دهی آن‌ها

یکی از امکانات مهمی که سرویس رایگان جیمیل در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهد این است که کاربران به راحتی می‌توانند ایمیل‌های دریافتی خود را سازمان‌دهی کنند. به عنوان مثال می‌تواند ایمیل‌های مهم را نشانه‌گذاری کنند تا در مواقع نیاز بتوانند به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

ممکن است یک آدرس ایمیل چندین سال در اختیار شما باشد و از آن استفاده کنید، قاعدتاً کلی ایمیل در سایت شما جمع می‌شود و اگر بخواهید به یک ایمیل مربوط به چند سال قبل دسترسی پیدا کنید، کار چندان آسانی نخواهد بود. ممکن است مجبور باشید که تک تک ایمیل‌ها را بررسی کنید تا بتوانید ایمیلی که دنبال آن هستید را پیدا کنید.

سرویس رایگان جیمیل یک خصوصیت عالی دارد که با تکیه بر این خصوصیت می‌توانید می‌توانید در سریع‌‎ترین زمان ممکن ایمیل مورد نظر خود را پیدا کنید و این خصوصیت، قابلیت جستجو است. با استفاده از قابلیت جستجوی جیمیل می‌توانید خیلی راحت، بدون اتلاف وقت و بدون دردسر به کلیه ایمیل‌ها دسترسی پیدا کنید و اطلاعاتی که نیاز دارید را از آن‌ها برداشت کنید.

7. استفاده از سایر امکانات گوگل

گوگل امکانات زیادی در اختیار دارد که تنها با استفاده از جیمیل می‌توانیم از این امکانات استفاده کنیم. به عنوان مثال می‌توانیم به بخش اسناد یا Documents اشاره کنیم. از گوگل پلی هم نمی‌توان غافل شد. وقتی یک گوشی اندرویدی داشته باشید و بخواهید اپلیکیشن‌های مختلف را پیدا و روی گوشی خودتان نصب کنید، لازم است از گوگل پلی استفاده کنید. البته ابزارهای مختلف از جمله بازار هم وجود دارد ولی گوگل پلی جامع‌ترین و کامل‌ترین نسخه‌ای است که برای دانلود اپلیکیشن اندروید در بازار وجود دارد. در صورت تمایل به استفاده از گوگل پلی هیچ راهی به غیر از ساختن جیمیل وجود دارد و به همین خاطر است که یادگرفتن اینکه چگونه Gmail بسازیم تا این حد اهمیت دارد.

اکنون که تا به اینجای کار با مزایای ساخت حساب جیمیل آشنا شدیم و یاد گرفتیم که جیمیل تا چه حد می‌تواند برای ما و کسب و کارمان مفید باشد، زمان آن رسیده است که یاد بگیریم چگونه Gmail بسازیم . با ساخت جیمیل تمامی مزایایی که پیش از این بیان شد شامل حال ما می‌شود.

چگونه Gmail بسازیم ؟

جمیل1

برای اینکه بتوانیم برای خودمان Gmail بسازیم، باید مراحلی که در ادامه بیان می‌شود را یکی پس از دیگری پشت سر بگذاریم:

مرحله اول

برای ساخت جیمیل اولین کاری که باید بکنیم این است که به صفحه معرفی سرویس جیمیل برویم. در این صفحه جیمیل به صورت خلاصه ولی کامل معرفی شده است. این صفحه یک ساختار اسلایدی و جذاب دارد که می‌توانید تمام امکانات و مزایای Gmail را مشاهده کنید.

اگر دقت کنید در این صفحه یک دکمه آبی رنگ وجود دارد که روی آن عبارت Create an account نوشته شده است. روی این دکمه کلیک کنید. البته این دکمه هم در قسمت سمت راست بالای صفحه و هم در قسمت چپ پایین صفحه وجود دارد. کارکرد این دو دکمه هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارد.

مرحله دوم

وقتی بر روی دکمه Create an account کلیک کردید، وارد صفحه‌ای می‌شوید که باید اطلاعات اولیه خود را در آن صفحه وارد کنید. این اطلاعات اولیه شامل نام، نام خانوادگی، نام کاربری و گذرواژه می‌شود. نام کاربری شما در جیمیل باید منحصر به فرد باشد.

در حال حاضر تعداد کاربرانی که در جیمیل فعالیت می‌کنند بسیار زیاد است و به همین خاطر احتمال اینکه شخصی با نام و نام خانوادگی شما در جیمیل پیدا شود بسیار زیاد است و به همین خاطر است که باید یک نام و نام خانوادگی خاص برای خودتان انتخاب کنید. البته خود گوگل هم به شما اعلام می‌کند که نام کاربری انتخابی شما تاکنون استفاده شده یا نشده است. همچنین لازم است دو بار رمز عبور یا گذرواژه خود را وارد کنید تا گوگل مطمئن شود که شما یک ربات خرابکار نیستید. بعد از اینکه تمام اطلاعات وارد شد با زدن Next به بخش بعدی بروید.

مرحله سوم

در مرحله سوم باید یک شماره تماس به سرویس جیمیل بدهید و سپس تاریخ تولد و جنسیت خودتان را مشخص کنید. البته مراقب باشید که ابتدا باید کشور خود را انتخاب کنید که ایران هم در لیست کشورهای سرویس جیمیل وجود دارد و می‌توانید آن را انتخاب کنید. همچنین باید تاریخ تولد خود را به صورت میلادی وارد کنید که در این بخش هم لازم است فردی که اقدام به باز کردن جیمیل می‌کند، حداقل 18 سال داشته باشد. سپس جنسیت خود را وارد کنید و در نهایت Next را بزنید.

مرحله چهارم

در این بخش یک کد تأیید به شماره تماسی که در مرحله قبل وارد کردید، ارسال می‌شود و باید کد تأییدی که برای شما ارسال شده است را در این بخش وارد کنید. وقتی کد را وارد کردید و از درستی وارد کردن آن مطمئن شدید، Send را بزنید.

مرحله پنجم

در این مرحله گوگل از شما می‌خواهد که در صورت تمایل شماره‌های تماس بیشتری را وارد کنید. شماره تماسی که وارد می‌کنید برای دریافت پیام و تماس ویدیویی و سایر خدمات گوگل مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صورتی Yes, I’m in را بزنید، در واقع پذیرفته‌اید که حساب شما با همین شماره تماس ساخته شود.

مرحله ششم

این مرحله آخرین مرحله ساخت اکانت جیمیل است. در این مرحله باید قوانین و مقررات گوگل و سرویس جیمیل را بپذیرید. این بخش را معمولاً هیچکس نمی‌خواند و نمی‌داند که دارد چه مقرراتی را می‌پذیرد. البته اگر این مقررات را بخوانید و حتی یک بند از آن را قبول نداشته باشید، نمی‌توانید حساب جیمیل خود را بسازید.

آموزش ساخت جیمیل به پایان رسید اکنون همه ما می‌دانیم که چگونه Gmail بسازیم. همیار آکادمی یک مقاله کامل دارد که در آن شیوه ساخت جیمیل را به صورت کامل توضیح داده است. در صورت تمایل به مطالعه این مقاله تصویری به آموزش ساخت اکانت gmail مراجعه کنید.

تأثیر جیمیل بر بازاریابی و افزایش فروش

یکی از ابزارهایی که می‌تواند کسب و کار شما را به موفقیت برساند، بازاریابی ایمیلی است. در بازاریابی فواید زیادی وجود دارد که با استفاده از این نوع بازاریابی می‌تواند به فواید آن دست پیدا کنید. یکی از فواید بازاریابی ایمیلی این است که می‌توانید لینکی از سایت خود را در ایمیلی که برای مخاطبان خود ارسال می‌کنید قرار دهید و مخاطبان با کلیک روی آن لینک وارد سایت شما می‌شوند و از این راه ترافیک ارگانیک سایت شما بیشتر می‌شود و این افزایش ترافیک موجب بهبود سئو و در نهایت قرار گرفتن سایت شما در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل می‌شود.

در صورتی که قصد دارید برند خودتان را معروف‌تر کنید و فروشی که همیشه آرزوی آن را داشتید تجربه کنید به سئو چیست مراجعه کنید. در این مقاله به صورت کامل بیان شده است که سئو چیست و چگونه می‌تواند به شما کمک کند که یک کسب و کار عالی و پردرآمد بسازید و به افراد بیشتری خدمت‌رسانی کنید. یکی از ابزارهای بهبود وضعیت فروش، بازاریابی ایمیلی و ارسال ایمیل برای مشتریان است که با ساخت جیمیل می‌توانید به راحتی این نوع از بازاریابی را شروع کنید و از آن بهره‌مند شوید.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم مزایای ساخت Gmail را توضیح دهیم. بعد از توضیح مزایای ساخت Gmail یاد گرفتیم که چگونه Gmail بسازیم و در نهایت به بیان تأثیر جیمیل بر بازاریابی و فروش اشاره کردیم. نظر شما در مورد این مقاله چیست؟ از نظر شما جیمیل چه مزایای دیگری می‌تواند داشته باشد؟ لطفاً نظرات و سوالات خود را برای ما و سایر کاربران همیار آکادمی ارسال کنید تا در اولین فرصت به پرسش‌های شما پاسخ داده شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها