English

«حسن عباسی» آزاد می شود

یکی از مقامات سازمان قضایی نیروهای مسلح در مورد حسن عباسی توضیحاتی بیان کرد.

«حسن عباسی» آزاد می شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، یک مقام آگاه قضایی با بیان اینکه قرار صادره درباره متهم حسن عباسی بازداشت نبوده است، گفت: نامبرده در دومین جلسه تحقیق، به رغم آمادگی شعبه بازپرسی در همان روز برای پذیرش وثیقه ی موجود، از تودیع وثیقه خودداری و به همین علت روانه بازداشتگاه شد.

وی افزود: با توجه به آمادگی متهم جهت تودیع وثیقه، اقدامات قانونی از جمله مکاتبه با اداره ثبت جهت بازداشت سند صورت گرفته و پس از طی مراحل قانونی، نامبرده آزاد خواهد شد.

بر اساس این گزارش هفته قبل ارتش به دلیل سخنان تند عباسی علیه این نهاد نظامی، از او شکایت کرد و با حکم بازپرس دادسرای نظامی بازداشت شد. در هفته‌های اخیر، واکنش‌های زیادی در مورد اظهارات این استاد دانشگاه شد و در چند نوبت ارتش و سپاه این سخنان را محکوم کردند.

پس از این واکنش ها، عباسی نامه عذرخواهی خطاب به ارتش نوشت اما چند روز بعد پس از انتشار این نامه ارتش ار وی شکایت کر دادستان نظامی تهران از ورود این مرجع قضایی به موضوع فیلم منتشره شده حاوی مطالبی درباره ارتش جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

هفته گذشته دادستان نظامی تهران در مورد این پرونده اعلام کرد: با توجه به اینکه در این فیلم، سخنان ناروایی درباره ارتش جمهوری اسلامی ایران مطرح شده بود، متعاقب شکایات واصله از برخی مقامات و مراجع رسمی از جمله ارتش، دادسرای نظامی تهران بر اساس وظایف قانونی خود و به منظور جلوگیری از خدشه وارد آمدن به وحدت و جایگاه نیروهای مسلح، حسن عباسی را به عنوان متهم احضار و طی دو جلسه از وی تحقیق به عمل آمده است.

غلامعباس ترکی افزود: با توجه به شواهد و قرائن موجود، درباره وی به اتهام نشر اکاذیب و فراهم کردن جو بدبینی نسبت به نیروهای مسلح، سوابق قبلی، قرار وثیقه صادر شد اما به دلیل خودداری نامبرده از تودیع وثیقه، راهی بازداشتگاه شد. بنا به گفته مسئولان سازمان قضایی عباسی به اختیار خود در بازداشت مانده است و  به زودی  آزاد می شود و پرونده وی طی مراحل قضایی دنبال می شود.      

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه