English

وزیر آموزش و پرورش:

راهبردی‌ترین عنصر تاریخ ساز نظام اسلامی در نگاه امام خمینی(ره)، نظام تعلیم و تربیت است

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: این نگاه در دولت رئیس جمهور شهید سرلوحه عمل قرار گرفت و تحولات بزرگی با این نگاه رقم خورد که قله این تحولات، اجرایی سازی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.

راهبردی‌ترین عنصر تاریخ ساز نظام اسلامی در نگاه امام خمینی(ره)، نظام تعلیم و تربیت است
به گزارش خبرگزاری موج

، رضامراد صحرایی در پیام ویدئویی که به مناسبت رحلت جانسوز بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران منتشر کرد گفت:

بعضی از نیروهای انقلاب اسلامی حماسه ساز هستند مانند شهید بهشتی که روز شهادت او یک حماسه در ایران شکل گرفت؛ بعضی دیگر نیز جریان ساز هستند همچون شهید مطهری که جریانی ساخت که معیار همه مکاتب فکری درون انقلاب اسلامی شد. بعضی دیگر شاخص ساز شدند مثل شهید رجایی که امروز شاخص یک مدیر تراز انقلاب اسلامی ایران است. همچنین بعضی دیگر مکتب ساز هستند مانند شهید سلیمانی که مکتبی با اندیشه او ساخته شد که بر گرفته از مکتب امام (ره)است و بعضی دیگر مانند رئیس جمهور شهید که الگو ساز شد؛ او الگوی یک رئیس جمهور خدمت گذار مردمی ،مدیر کارآمد شد. همه این شخصیت‌ها در سایه سار شخصیت جامع و تاریخ ساز امام خمینی(ره) رشد کردند.

وی با بیان اینکه وجه مشترک تمامی این شهدا این بود که خود را رهرو راه امام و پیرو ولی فقیه می‌دانستند ادامه داد: امام خمینی (ره) نقطه آغاز تاریخ سازی را معلمان و مدارس می‌دانست و به دانش‌آموزان اهمیت بسیاری می‌داد. وی در بدو ورود به مدرسه رفاه و سپس علوی رفت. در واقع استقرار امام (ره) در یک مدرسه، نمادی از این بود که استقرار نظام اسلامی در مدرسه و با مدرسه‌هاست و وی از این طریق حسینیه جماران را نیز به یک مدرسه تبدیل کرد. اولین بازدید امام(ره) از یک مجموعه دولتی، بازدید از یک دبستان بود. ایشان اولین مسئول نظلم اسلامی بود بود که با حضور در یک دبستان سال تحصیلی را افتتاح کرد و در مهر سال 58 مطالب مهمی فرمودند که «این کودکان عزیزان من و نور چشم من هستند و در آتیه امید ما به اینهاست؛ بچه‌های کوچک ما را اگر اسلامی بار بیارورید، استقلال و آزادی مملکت شما را بیمه خواهد کرد. با کودکان امروز، انسانها و دانشمندان فردا ساخته می‌شوند؛ اینها هستند که آتیه مملکت ما را اداره و پس از ما باید استقلال و آزادی مملکت را حفظ کنند».

وی با تاکید بر اینکه از دیدگاه امام راحل، آینده کشور در مدارس ساخته می‌شود افزود: امام خطاب به کودکان و دانش‌آموزان می‌فرمودند امید من به شما دبستانیهاست. همچنین می‌فرمودند اطفال ما را شیر بچگانی که همیشه پشت جبهه مقاومت علیه آمریکا و صهیونیست و سایر چپاولگرهای شرق و غرب نشسته‌اند تربیت کنید.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه امام در مواجهه با مدرسه و نظام تعلیم و تربیت عموماً نگاهی معطوف به آینده داشت، اظهار کرد: امام تاریخ ساز ما مدارس را آینه فردا و کانون ساخت آینده می‌دانست؛ بنابراین در نگاه امام(ره) نظام تعلیم و تربیت راهبردی‌ترین عنصر تاریخ ساز نظام اسلامی و پیشران آن هست. این نگاه در دولت رئیس جمهور شهید سرلوحه عمل قرار گرفت و تحولات بزرگی با این نگاه رقم خورد که قله این  تحولات اجرایی سازی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بود. نقشه راه سند و الگوی مدارس در تراز سند بود و ده‌ها فعالیت دیگر که همه برای اجرای سند بود. اجرای سند، تاکید رهبر معظم انقلاب به حجت الاسلام رئیسی بود و او به خوبی این را دریافت کرده بود و ادامه داد.

وی در پایان نیز گفت: امیدوارم در سایه ولایت فقیه و با راهبری رهبر معظم انقلاب ما بتوانیم راه امام را به درستی ادامه دهیم و مدارس را آنگونه که در اندیشه امام راحل و رهبر معظم انقلاب است به بسترساختن آینده کشور تبدیل کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه