English

نشست قوه قضائیه و وزارت خارجه درباره ارائه خدمات قضایی به ایرانیان خارج از کشور

نشست مشترک قوه قضائیه و وزارت امور خارجه برای تسهیل ارائه خدمات حقوقی و قضایی به ایرانیان خارج از کشور توسط معاونت امور بین الملل قوه قضائیه برگزار شد.

نشست قوه قضائیه و وزارت خارجه درباره ارائه خدمات قضایی به ایرانیان خارج از کشور

به گزارش خبرگزاری موج، در این نشست که با حضور کاظم غریب آبادی معاون امور بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر، کاظمی فرد رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه و بیگدلی معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه برگزار شد، وضعیت دسترسی به سامانه ثنا در خارج از کشور، امکان ارائه خدمات مشابه دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و امکان فراهم کردن دسترسی به سامانه سامع قوه قضائیه (سامانه ارتباطات مردمی) برای ایرانیان خارج از کشور، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشست، سه مشکل درخصوص دسترسی آسان به سامانه ثنا شناسایی و مقرر گردید حداکثر تا پایان اردیبهشت، کارشناسان فنی قوه قضائیه و وزارت امور خارجه نسبت به ارائه راهکارهای لازم و رفع مشکلات، اقدام لازم را به عمل آورند.

قوه قضائیه مجددا آمادگی خود را برای ارائه خدمات مشابه دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در خارج از کشور اعلام کرد.

مقرر شد وزارت امور خارجه سه کشور را در طرح آزمایشی معرفی کند و پس از یک دوره کوتاه آزمایشی، این خدمات در کشورهای دیگری که مورد درخواست وزارت امور خارجه باشد، ارائه گردد.

در خصوص سامانه سامع نیز با حل مشکلات در دسترسی به سامانه ثنا، ایرانیان خارج از کشور خواهند توانست مانند هموطنان داخل کشور، به این سامانه نیز دسترسی داشته و نامه‌ها و درخواست ها و انتقادات و شکایات خود از واحدهای قضایی را از این طریق ارسال نمایند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه