موج
کدخبر : ۴۷۲۸۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-472888
چوب حراجی که سی‌ان‌ان به اعتبار خود زد؛

رسوایی پروژه "شکنجه و آزار گسترده بازداشت‌شدگان" با آزادی آرمیتا عباسی

رسوایی پروژه "شکنجه و آزار گسترده بازداشت‌شدگان" با آزادی آرمیتا عباسی

دروغ‌پردازی‌های ضد انقلاب و جریان رسانه‌ای غرب یکی پس از دیگری برملا شده و جز بی‌اعتباری و رسوایی عایدی دیگری برای آنها ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج، روز سه‌شنبه، ۱۸ بهمن ماه، پدر «آرمیتا عباسی»، یکی از بازداشتی‌های اغتشاشات اخیر ابتدا با انتشار پستی در اینستاگرام خود از آزادی دخترش خبر داد و سپس ویدئویی از لحظه آزادی او منتشر کرد.

عکس‌ها و ویدئوهای منتشر شده ظاهری از «آرمیتا عباسی» را نشان می‌دهند که با آنچه رسانه‌های ضد انقلاب در توصیف وضعیت وی منتشر کرده بودند بسیار تفاوت دارد.

مروری بر آنچه رسانه‌های ضد انقلاب و جریان اصلی رسانه‌ای غرب درباره وضعیت آرمیتا عباسی در روزهای بازداشت منتشر کردند، و مقایسه آن با آنچه در هنگام آزادی وی شاهد آن هستیم نکات قابل تاملی را آشکار می‌کند.

 

پروژه رسانه‌های ضد انقلاب از کشته سازی تا بازداشت شدگان خیالی و ادعای بدون سند

از شهریور ماه و همزمان با آغاز اغتشاشات در پی فوت «مهسا امینی»، رسانه‌های ضد انقلاب پروژه‌های متعددی را همگام با اربابان خود برای اتهام زنی علیه ایران آغاز کردند که پروژه کشته سازی و مطرح کردن ادعاهای بی‌اساس درباره افراد بازداشت شده از جمله این موارد است.

رسانه‌‌های غرب در این مدت تمامی توان و ابزارهای خود را به کار گرفته تا از اغتشاشات در ایران در راستای منافع سیاستمداران بهره‌گیری کند و به نظر می‌رسد برخی رسانه‌های غربی در این زمینه حتی خط مشی حرفه‌ای رسانه و اعتبار خود را نیز به میان گذاشته‌اند.

شبکه آمریکایی «سی‌ان‌ان» که گوی سبقت را در انتشار اخبار غیرمستند و آمارسازی‌ها از دیگران ربوده، در چند مورد اقدام به انتشار گزارش‌های کرده که بررسی محتوایی آنها به جز گاف‌ها و تناقض‌های متعدد چیز دیگری را نشان نمی‌دهد.

دروغ اولین گام و  پایه و اساس جنگ ترکیبی است که علیه جمهوری اسلامی ایران تحمیل شده است و سی‌ان‌ان نیز به عنوان یک بازوی رسانه‌ای، در این چرخه نقش ایفا می‌کند.

بررسی گزارش‌های سی‌ان‌ان نشان می‌دهد که گویا این رسانه خود را «مرجع» می‌داند و ادعاهایی را که از سوی رسانه‌ها و افراد دیگر مطرح شده، «تایید» می‌کند.

سی‌ان‌ان در روز ۲۱ نوامبر گزارشی را در ادامه برنامه‌ای از پیش تعیین شده خود منتشر کرد اما نقطه اصلی گزارش جدید سی‌ان‌ان، مربوط به پرونده آرمیتا عباسی است.

این رسانه آمریکایی حتی در روایت خود از پرونده آرمیتا عباسی، دائما از واژه‌هایی مانند ظاهرا و احتمالا استفاده می‌کند.

در این گزارش به ادعای آزار جنسی «آرمیتا عباسی» اشاره شده و سی‌ان‌ان که گویا خود را «مرجع» می‌داند این ادعا را «تایید» کرده است.

پیش از انتشار این گزارش، در فضای مجازی ادعاهایی در رابطه با «آرمیتا عباسی» منتشر شد مبنی بر اینکه بعد از یک هفته بازداشت، به بیمارستانی در کرج منتقل شده و در بیمارستان مشخص شده است که وی مورد تجاوز قرار گرفته است.

این در حالی است که «حسین فاضلی هریکندی»، رئیس کل دادگستری استان البرز در همان زمان بیان کرد: با توجه به گزارش سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ۲ نفر در شهرستان ساوجبلاغ دستگیر شدند که در اقاریر خود اعلام کردند فردی که به عنوان سرشبکه این دو نفر را برای انتشار فراخوان‌ها و مطالب در فضای مجازی هدایت و تغذیه می‌کرده است، خانمی به نام آرمیتا عباسی است.

وی افزود: پس از تفهیم اتهامات، این فرد به بازداشتگاه اعزام شد. وی در ایام بازداشت، اعلام کرد که روده‌هایش مشکل دارد که با توجه به ادعای وی با دستور قضایی، این خانم برای بررسی موضوع و درمان به بیمارستان امام علی (ع) کرج اعزام شد.

رئیس کل دادگستری استان البرز با اشاره به اینکه ادعای تجاوز از اساس دروغ است، بیان کرد: پس از انجام معاینات پزشکی مشخص شد که این خانم از گذشته دارای مشکلات گوارشی مربوط به بیماری هموروئید بوده و در معاینات انجام شده مشخص شد که در حال حاضر مشکلی خاصی ندارد.

 

گزارش بیمارستان امام علی (ع) کرج

براساس اسناد و مدارک پزشکی خانم آرمیتا عباسی، این فرد در تاریخ ۲۵ مهرماه سال جاری به بیمارستان امام علی (ع) – دانشگاه علوم پزشکی استان البرز –  شهر کرج منتقل شده است و در ساعت ۲۱:۱۳ پذیرش و در بخش اورژانس بستری شده است.

پزشک معالج در خصوص مشکل بیمار در برگه شرح حال وی عنوان اسهال خونی ذکر کرده است، که از ۳ روز پیش اسهال خونی آغاز و در ۵ نوبت این حالت تکرار شده است، لذا بیمار در اتاق ایزوله بستری شده است.

گزارش بیمارستان نشان می‌دهد که بیمار از ضعف، بی‌حالی و خستگی در هنگام معاینه شکایت داشته است. همچنین وی آب ریزش بینی، خشکی دهان، تپش قلب، درد در ناحیه زیر شکم و کمر درد از چند روز قبل از مراجعه به بیمارستان داشته است.

بیمار در هنگام بستری در بیمارستان امام علی(ع) در مورد سوابق بیماری خود قبل از بازداشت به سابقه هموروئید اشاره کرده است.

در ادامه پزشک بیمار را از ناحیه مربوطه مورد معاینه قرار داده که هیچگونه خونی در معاینه از این ناحیه مشاهده نشد.

طبق گزارش پرستاری بیمار به اتفاق همراهان پس از عدم رضایت برای انجام آندوسکوپی تمایل به ماندن در بیمارستان نداشته و با رضایت شخصی و با حال عمومی خوب از بیمارستان ترخیص شده است.

 

گزارش سی‌ان‌ان از وضعیت آرمیتا عباسی

شبکه آمریکایی سی‌ان‌ان در بخشی از گزارش خود درباره وضعیت آرمیتا عباسی، اینگونه می‌‎نویسد: عباسی در ۲۶ مهرماه با همراهی ماموران لباس شخصی بر اساس اطلاعاتی که از آن بیمارستان منتشر شده بود به سرعت به بیمارستان امام علی کرج منتقل شد؛ سرش تراشیده شده بود و به شدت می‌لرزید؛ در گزارش‌ها، کادر پزشکی که از او مراقبت می‌کردند از وحشتی که با دیدن شواهد تجاوز وحشیانه احساس کردند صحبت می‌کنند.

در این گزارش حتی تصاویری از پیام‌های افرادی منتشر شده که سی‌ان‌ان آنها را کادر بیمارستان امام علی (ع) معرفی کرده است؛ در یکی از این پیام‌ها آمده است: «مریض خودمون بود، رفتیم بالاسرش، موهاشو تراشیده بودن و سرش بسته بود»

 

برملا شدن دروغی دیگر از رسانه‌های معاند

آرمیتا عباسی روز سه‌شنبه در حالی از زندان آزاد شده که چهره‌ای کاملا خندان و شاداب دارد؛ نه موهای او تراشیده شده، نه بر روی سرش آثاری از شکستگی وجود دارد و نه آنگونه که سی‌ان‌ان می‌گوید آثار شکنجه بر روی صورت وی وجود دارد.

ظاهر آرمیتا عباسی در هنگام آزادی از آرایش سر و صورت گرفته تا موهای رنگ شده و ناخن‌های سوهان کشیده بسیار متفاوت از آن چیزی است که رسانه‌های غربی و ضد انقلاب توصیف می‎کردند.

وضعیت بسیار مطلوب و شادمان آرمیتا عباسی در روز آزادی از زندان آنچنان تناقض در ادعاهای مطرح شده از سوی رسانه‌های معاند را برملا کرد که کاربران رسانه‌های اجتماعی را نیز به واکنش واداشت.

آرمیتا عباسی که پیشتر رسانه‌های معاند از وخامت وضعیت وی سخن گفته بودند اکنون به تعبیر بسیاری از کاربران «شاداب‌تر از گذشته»، از لحظه آزادی از زندان بدون آثاری از شکنجه مدام در رسانه‌های اجتماعی فعالیت می‎کند، ویدئو منتشر می‎کند و در اینستاگرام از دنبال کننده‌های خود تشکر می‌کند و از آنها می‌خواهد تا همچنان او را دنبال کنند.

بسیاری از کاربران در رسانه‌های اجتماعی و به‌خصوص توییتر به این موضوع واکنش نشان داده و با لحنی کنایه آمیز درباره آن سخن گفتند.

بسیاری از کاربران در توییتر تصاویر آرمیتا عباسی در هنگام آزادی از زندان را در کنار گزارش سی‌ان‌ان قرار داده و از این تفاوت موجود ابراز تعجب کرده‌اند؛ بسیاری دیگر از کاربران نیز با مقایسه این تصویر و گزارش سی‌ان‌ان، ادعاهای مطرح شده از سوی این رسانه آمریکایی را به چالش کشیده و آن را «دروغگو» توصیف می‌کنند.

 

ماجرای رسوایی و دروغ‌های مرتبط با حسین رونقی

ضد انقلاب در خبرسازی جعلی و دروغ در رابطه با ادعای بدرفتاری با متهمان و محکومان سابقه طولانی دارد؛ به دروغ شکسته شدن پاهای حسین رونقی در بازداشت می‌توان اشاره کرد که انتشار فیلم وی در بیمارستان مشخص ادعاهای مطرح شده درباره این فرد دروغی بیش نبوده است. ماجرای ساختگی صورت خونی و آسیب‌دیدگی محمد نوری زاد پس از آزادی نیز یکی دیگر از این موارد است که با انتشار فیلم اصلی مشخص شد، این فرد با همان لباس، اما بدون عصا و البته قبراق و سرحال وارد منزل می‌شود و نزدیکانش را در آغوش می‌گیرد!

 

برملا شدن دروغ‌ها و بی‌اعتباری رسانه‌های معاند

آرمیتا عباسی تنها نمونه‌ای از پروژه‌های بسیاری است که رسانه‌های ضد انقلاب و حامیان غربی آنها پس از انقلاب اسلامی و به‌خصوص در سال‌های اخیر همواره علیه ایران مطرح کرده‌اند.

این پروژه‌ها در فتنه ۸۸ نیز به شدت دنبال شد و در آن مقطع نیز ادعاهایی مانند تجاوز و آزار جنسی بازداشت‌شده‌ها مطرح شد اما سپس بی‌اساس بودن این ادعاها به یک رسوایی برای معاندین تبدیل شد؛ پس از آغاز اغتشاشات اخیر این پروژه‌ها با شدت بیشتری دنبال شد.

از فوت مهسا امینی گرفته تا نیکا شاکرمی و بازداشت آرمیتا عباسی و حسین رونقی، جریان رسانه‌ای غرب با همراهی ضد انقلاب اتهامات متناقض و دروغ‌های بسیاری را بدون ارائه کوچک‌ترین سند و تنها با ارائه پاره‌ای از دلایل مبهم و بدون منبع مطرح کردند.

شکستگی پاهای حسین رونقی و اعتصاب غذای وی، تجاوز جنسی آرمیتا عباسی و شکنجه او، ماجرای ساختگی صورت خونی و آسیب‌دیدگی محمد نوری‌زاد پس از آزادی و پرونده جعلی حسن فیروزی، دروغ‌هایی هستند که با برملا شدن آنها تنها عایدی برای غرب و ضد انقلاب رسوایی و بی‌‎اعتباری بیشتر بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه