موج
کدخبر : ۳۷۸۷۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378749

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ گفت:تصمیم داریم در اولین فرصت پلیس گمرک در امسال در تهران راه اندازی شود؛ تمامی کارهای راه اندازی انجام شده و منتظر تحویل مکان آن از سوی گمرک هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج، سرهنگ علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: پلیس امنیت اقتصادی هرچند نوپا است اما تأثیرگذاری بالایی در جامعه داشته است.

وی با اشاره به اقدامات ماه‌های گذشته این پلیس افزود: در سال گذشته ۳۲ میلیون و ۲۳۰ هزار انواع کالای قاچاق، ۲ میلیون لیتر فرآورده‌های نفتی کشف و بیش از ۵ هزار و ۲۰ نفر متهم کالای قاچاق مستند با کالای قاچاق دستگیر شده است.

ولیپور گودرزی گفت: ۴۰۰ دستگاه خودرو توقیف و بیش از ۵ هزار پرونده قضائی تشکیل و متهمان به مراجع قضائی معرفی شدند.

افزایش ۸۰ درصدی کشفیات در سال ۹۹

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران خاطرنشان کرد: در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ کشفیات ۸۰ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: ساماندهی و کنترل مستمر بنگاه‌های و باراندازها، رصد و پایش الکترونیکی محموله‌های جاده‌ای، راه اندازی پلیس گمرک و… از اولیت‌های پلیس امنیت اقتصادی در سال ۱۴۰۰ است.

ولیپور گودرزی بیان کرد: پلیس گمرک در استان‌های هدف راه اندازی شده اما تصمیم داریم در اولین فرصت پلیس گمرک در امسال در تهران راه اندازی شود. البته تمامی کارهای راه اندازی این پلیس انجام شده و منتظر تحویل مکان آن از سوی گمرک هستیم.

شناسنامه دار کردن انبارها در اولویت است

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ گفت: شناسنامه دار کردن انبارهای جنوب تهران در اولویت کارمان است و تصمیم داریم تا ۲ هزار انبار مهم را شناسنامه دار کنیم که تا به الان هزار انبار شناسنامه دار و مجهز به دوربین مداربسته شده است.

وی افزود: کالاهای مکشوفه سال گذشته ارزش ریالی معادل با ۱۲ هزار میلیارد ریال داشته است.

ولیپور گودرزی از پایش تصویری انبارها برای مبارزه و جلوگیری از احتکار خبر داد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ گفت: کارگاه یا زمینی که برای کار تولیدی اختصاص داده شده است اجازه ندارد تغییر کاربری بدهد و در صورت مشاهده با فرد خاطی برخورد می‌شود.

عملکرد دو ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰

وی با اشاره به عملکرد این پلیس در دو ماه گذشته گفت: یک میلیون و ۷۴۱ هزار انواع کالای قاچاق، ۱۳۰ هزار لیتر فرآورده‌های نفتی کشف و ۱۷۰ نفر در این زمینه دستگیر شده‌اند.

ولیپور گودرزی گفت: ۲۶ خودرو توقیف و ۱۰۰ پرونده قضائی تشکیل شده است و ۸۷۰ میلیون ریال ارزش ریالی کالای مکشوفه در دو ماه گذشته بوده است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران از افزایش ۳۸ کشفیات این پلیس در دو ماه ابتدایی سال در مقایسه با سال ۹۹ خبر داد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها