موج
کدخبر : ۳۷۷۰۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377050

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: یکی از پیشنهاد‌های اصلی که قرار است در جلسه با رییس جمهور مطرح شود، این است که بجای اینکه گاهی ۴ هفته تعطیلی نیم‌بند کنیم، یک هفته تا ۱۰ روز با شرایطی که وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی پیشنهاد می‌دهد، همه جا را تعطیل کنیم به جز موارد ضروری که اعلام کردیم.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا رییسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: از مرداد ۷ میلیون واکسن کرونا از برکت و یک و نیم تا ۲ میلیون هم از سایر واکسن‌ها خواهیم داشت. به این ترتیب از مرداد ماهانه حدود ۹ میلیون واکسن به دست ما خواهد رسید که بر این اساس از مرداد تا پایان سال حدود ۵۵ تا ۵۶ میلیون دُز واکسن تأمین خواهد شد که حداقل گروه‌های هدف‌مان دُز اول واکسن را تزریق خواهند کرد و و ۱۰ تا ۱۵ میلیون هم دُز دوم را خواهند گرفت.

رییسی گفت: بنابراین گرچه ما مقداری دیر واکسیناسیون را شروع کردیم آن هم به دلیل اینکه واکسن دیر به دست‌مان رسید، اما با سرعت خوبی واکسیناسیون را از اواخر تیر ۱۴۰۰ ادامه خواهیم داد.

رییسی درباره تعطیلی ادارات نیز گفت: یکی از پیشنهاد‌های اصلی که قرار است در جلسه با رییس جمهور مطرح شود، این است که بجای اینکه گاهی ۴ هفته تعطیلی نیم‌بند کنیم، یک هفته تا ۱۰ روز با شرایطی که وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی پیشنهاد می‌دهد، همه جا را تعطیل کنیم به جز موارد ضروری که اعلام کردیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها