موج
کدخبر : ۳۷۰۰۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370033

سخنگوی وزارت بهداشت:

سخنگوی وزارت بهداشت در جدیدترین اظهارات خود بیان کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی به کمترین میزان در ۴ ماه گذشته رسیده است.

به گزارش خبرگزاری موج، سیما سادات لاری درباره میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور بیان کرد: متاسفانه در روزهای پایانی سال ۱۳۹۹ با کاهش میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی مواجه شدیم و تقریبا از اوایل اسفند ماه این روند کاهشی ادامه داشته و در حال حاضر به ۶۰.۴۲ درصد رسیده است.

وی ادامه داد: همان طور که بارها گفته شد، میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی با روند بیماری رابطه عکس دارد و در حال حاضر بر اساس بررسی‌های انجام شده و تطابق نمودارها کاملا این روند مشهود است. با توجه به کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هفته‌های اخیر، روند افزایشی ابتلا به ویروس کرونا در کشور مشاهده می‌شود.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: در حال حاضر بیشترین درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان‌های قزوین، یزد و تهران و همچنین کمترین درصد رعایت در استان‌های سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری و آذربایجان غربی ارزیابی شده است.

لاری گفت: در زمینه استفاده از ماسک در خدمت دهندگان در بازه زمانی ۲۲ بهمن تا ۲۰ اسفند ماه ۱۳۹۹، بیشترین درصد مربوط به داروخانه‌ها با ۹۶.۱۸ درصد و کمترین میزان در نانوایی‌ها با ۸۲.۱۹ درصد است. در مورد استفاده از ماسک در خدمت گیرندگان نیز در همین بازه زمانی، مراجعه کنندگان به ادارات و سازمان‌ها در رتبه اول قرار داشته و کمترین میزان استفاده از ماسک از طرف مردم در پاساژها و جایگاه‌های سوخت مشاهده شده است.

وی اظهار کرد: از همه مردم عزیز کشورمان می‌خواهیم در روزهای پایانی سال نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی حساس‌تر باشند و همچنین استفاده از ماسک را جدی‌تر بگیرند. ویروس کرونا تمام نشده و هرچقدر به شیوع بیماری کووید ۱۹ بی تفاوت‌تر باشیم، این بیماری شیوع بیشتری پیدا خواهد کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها