موج
کدخبر : ۳۶۹۴۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369470

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم:

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم با اشاره به اقدام برخی از دانشگاه ها در ادغام معاونت های فرهنگی و دانشجویی اظهار کرد: همان طور که وزیر علوم نیز تأکید کردند، در مسأله ادغام معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی، اصالت با حوزه فرهنگی است و قرار است بخش های خدماتی فعالیت های دانشجویی به صورت متمرکز به سازمان امور دانشجویان محول شود.

به گزارش خبرگزاری موج، غلامرضا غفاری در دهمین نشست سالانه کارشناسان کانون‌های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی با تأکید بر نقش مهم کارشناسان در پیش برد فعالیت های فرهنگی دانشگاه‌ها، اظهار کرد: کارشناسان فرهنگی دانشگاه‌ها به عنوان محور فعالیت‌های فرهنگی ایفای نقش می کنند و شیوع بیماری کرونا و رعایت دستورالعمل ها نبایستی مانع از تجدید دیدار در قالب نشست‌های مجازی شود، هرچند که این شرایط گرمای دیدار حضوری با همکاران پر تلاش حوزه فرهنگی را دارا نیست.

وی با قدردانی از فعالیت‌های ارزنده کارشناسان کانون‌های فرهنگی به ویژه در ایام شیوع بیماری کرونا گفت: کارشناسان فرهنگی دانشگاه ها در این ایام با بهره گیری از توانمندی، خلاقیت و کارآمدی خود سعی در زنده نگه داشتن حیات فعالیت های فرهنگی دانشگاه ها کردند و در این زمینه بسیار موفق بوده اند.

غفاری فعالیت های فرهنگی در دانشگاه ها را واجد تنوع و پیچیدگی هایی دانست که متفاوت با فعالیت در سایر بخش های دانشگاه ها است و تأکید کرد: با وجود سختی ها، پیچیدگی ها و مشکلات کار فرهنگی در دانشگاه ها، این عرصه پویایی و حلاوت خاص خود را داراست.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در ادامه با بیان پیگیری های انجام شده در خصوص ارتقای جایگاه سازمانی کارشناسان کانون های فرهنگی، گفت: بارها و در جلسات مختلف پیگیر وضعیت شغلی و جایگاه سازمانی همکاران حوزه فرهنگی بوده و همچنان نیز بر آن پافشاری می‌کنم.

وی با اشاره به اقدام برخی از دانشگاه ها در ادغام معاونت های فرهنگی و دانشجویی اظهار کرد: همان طور که وزیر علوم نیز تأکید کردند، در مسأله ادغام معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی، اصالت با حوزه فرهنگی است و قرار است بخش های خدماتی فعالیت های دانشجویی به صورت متمرکز به سازمان امور دانشجویان محول شود.

دکتر غفاری با اشاره به رشد چشم گیر فعالیت کانون های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی، اظهار کرد: عرصه کانون های فرهنگی به واسطه تنوع، خلاقیت و نیز ایجاد امکان مشارکت گسترده دانشجویان از عرصه‌های مهم فعالیت های فرهنگی دانشگاه هاست که در سال های اخیر مورد توجه و تأکید مجموعه معاونت فرهنگی و اجتماعی ستاد وزارت علوم و نیز مسؤولان دانشگاهی بوده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، مجموعه های دانشجویی و از جمله کانون های فرهنگی را عرصه ای برای تمرین و بازیگری دانشجویان در پذیرش نقش های اجتماعی دانست و افزود: با این ویژگی بایستی فضا برای فعالیت و کنش‌گری دانشجویان فعال در کانون‌های فرهنگی باز باشد. در همین راستا عرصه فعالیت های فرهنگی که میدان کار خلاقانه است، نبایستی با آئین نامه ها و دستور العمل های دست و پا گیر محدود شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، وی در پایان تأکید کرد: با این وجود، پیگیری‌ها برای اصلاح ضوابط کلی فعالیت کانون‌های فرهنگی در شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و نیز راه اندازی مجمع های تخصصی کانون‌ها در حال انجام است و امیدواریم طی ماه های آینده شاهد پیشرفت در این زمینه ها باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها