موج
کدخبر : ۳۶۸۵۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368512

ذوالفقاری:

رئیس کمیته امنیتی،اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: شنبه هفته بعد تکلیف مردم برای سفر از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین روشن خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین ذوالفقاری در حاشیه جلسه کمیته هماهنگی طرح‌های ترافیکی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه با آغاز پیک سوم کرونا و مرگ روزانه حدود 500 نفر از هموطنان، دو طرح محدودیت هوشمند و شهید سلیمانی را اجرا کردیم، اظهار داشت: براساس اعلام نظر مسوولان وزارت بهداشت از یک ماه قبل پیش‌بینی شد که با موج چهارم بیماری مواجه می‌شویم اما امیدواریم این اتفاق روی ندهد و اقدامات برای پیشگیری از پیک چهارم کرونا در حال انجام است.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد: برای ایام نوروز در کمیته امنیتی ــ اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا در روز دوشنبه تصمیماتی گرفته شد، طبق این تصمیمات اگر وضعیت بیماری در شرایط مناسب بوده و رو به افزایش نباشد به جز شهرهای قرمز و نارنجی تردد در مابقی شهرها با رعایت پروتکل‌ها می‌تواند انجام شود، اما در صورت تشدید وضعیت بیماری محدودیت‌ها نیز تشدید خواهد شد.

ذوالفقاری تصریح کرد: در روز شنبه هفته بعد تکلیف مردم برای سفر نوروزی از 25 تا 15 فروردین روشن خواهد شد و معلوم می‌شود که تردد در چه شهرهایی مجاز و در چه شهرهایی ممنوع خواهد بود.

وی از هموطنان درخواست کرد که در نوروز و غیر از نوروز از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند.

وی گفت: بحث صدور مجوزها برای تردد به شهرهای نارنجی و قرمز نیز تحت شرایطی قرار گرفته و مجوز فرمانداری‌ها برای تردد بسیار محدود شده است.

معاون امنیتی و انتظامی وزیرکشور درباره عدم رعایت پروتکل‌ها در ناوگان حمل و نقل عمومی درون‌شهری اعم از مترو و اتوبوس گفت: در باره رعایت پروتکل‌ها در مترو و اتوبوس موارد زیادی مطرح شده و پروتکل‌هایی نوشته شده‌است اما در اجرا به علت تعداد مسافر زیاد رعایت نشد.

ذوالفقاری اعلام کرد: طرح جدیدی قرار است اجرا شود که در این طرح از طریق کد ملی و ارتباط با سیستم موبایلی که در ورودی‌های مترو و اتوبوس (در فاز نخست مترو) قرار گرفته از مسافرانی که قصد ورود به مترو را دارند استعلام صورت می‌گیرد و از ورود افرادی که حداقل در زمان 14 روز تست کرونای آنها مثبت بوده جلوگیری به عمل خواهد آمد و این طرح در حال نهایی سازی است.

وی افزود: از طرفی دیگر با تقاضای سفر درون‌شهری و کمبود فضا برای رعایت پروتکل‌ها مواجه هستیم که پیشنهاد برای افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی و رام‌های مترو صورت گرفته است.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور با بیان اینکه هم اکنون وضعیت سراوان آرام است و هیچ مشکل امنیتی وجود ندارد اعلام کرد: روز گذشته هیأتی از وزارت کشور و کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی جهت بررسی حادثه سراوان به سیستان و بلوچستان اعزام شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها