موج
کدخبر : ۳۶۷۹۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367993

حسن رسولی با اشاره به بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری تهران گفت: : لایحه‌ای که شهرداری به شورا ارائه کرد، کل درآمد و هزینه‌ها برای سال آینده بیش از 49 هزار میلیارد تومان بود که در نهایت به 48 هزار و 880 میلیارد تومان کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری موج،‌ بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری امروز در صحن شورای شهر تهران مورد بحث و گفت‌و گو قرار گرفت و اعضای شورا در مورد تبصره‌ها و بندهای مختلف این بودجه توضیحاتی ارائه دادند و پیشنهاداتی مطرح شد.البته جلسه گذشته صحن شورای شهر نیز به این موضوع اختصاص یافت و لایحه بودجه در دو بخش درآمد و هزینه‌ها مورد بحث قرار گرفته است.

حسن رسولی عضو شورای شهر تهران درباره بودجه شهرداری تهران اظهار داشت: لایحه‌ای که شهرداری به شورا ارائه کرد، کل درآمد و هزینه‌ها برای سال آینده بیش از 49 هزار میلیارد تومان بود که در نهایت به 48 هزار و 880 میلیارد تومان کاهش یافت.

وی افزود: درباره لایحه بودجه تا کنون 200 پیشنهاد از سوی اعضای شورای شهر دریافت شده است که بخشی از این پیشنهادات رأی نیاورده و بخشی هم در قالب تبصره‌ها به لایحه بودجه افزوده شده است.

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: امروز 42 تبصره از لایحه بودجه شهرداری تهران بررسی می‌شود و برخلاف گذشته دیگر خبری از تبصره‌بازی نیست و قدم مهمی در جهت تکمیل اصل شفافیت برداشته شده است.

رسولی با تأکید بر اینکه انجام پروژه‌های کوچک مقیاس محلی در لایحه بودجه 1400مدنظر قرار گرفته است گفت: همچنین کارکنان قراردادی و پیمانکاری دو شرکت حریم‌بان و شهربان درخواست تدوین شدن شرایط‌شان به نیروهای شرکتی را داشته است که اعلام کرده‌ایم از طریق بودجه سال 1400 مزایای ثابتی برای کارکنان هر دو شرکت در نظر  خواهیم گرفت.

 وی بیان داشت: در بودجه امسال حسب تغییر مدل صورت گرفته تمامی بار بودجه ای تبصره‌ها و ردیف‌های مرتبط با ماموریت‌های 5 گانه تخصصی شهرداری انتقال پیدا کرده و ما هیچ گونه تبصره بازی نداریم و این قدم مهمی در جهت تکمیل اصل شفافیت است که یکی از وعده‌های مهم شورای شهر پنجم بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها