موج
کدخبر : ۳۶۴۶۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364680

نماینده جامعه ایرانیان آشوری و کلدانی:

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی پیرو بازدید از زندان‌های اوین و آذربایجان‌غربی، وضعیت زندانیان اقلیت‌های دینی را مطلوب دانست و گفت زندانی‌های مسیحی مورد احترام خاصی از سوی مسئولان قرار می‌گیرند که این مسئله جای تقدیر و تشکر دارد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، شارلی انویه‌تکیه، با اشاره به بازدید اخیرش از زندان‌های اوین و آذربایجان‌غربی، گفت: هدف از این بازدید‌ها دیدار با زندانیان مسیحی و اقلیت‌های دینی بود که با سال جدید میلادی مصادف شد.

وی با بیان اینکه این بازدید‌ها پیرو بررسی شرایط زندانیان اقلیت‌های دینی انجام شد، اظهار داشت: خوشبختانه در این بازدید‌ها مشاهده کردیم که شرایط بسیار مناسبی از سوی قوه قضاییه برای این زندانیان فراهم شده است، آن هم در یک محیط بسیار مناسب.

انویه‌تکیه ادامه داد: پیرو صحبت‌هایی که بنده با مدیران کل زندان‌های تهران و آذربایجان غربی داشتم مطلع شدم که زندانیان از وضعیت مطلوبی برخوردار هستند و حتی زندانیان هم در برخورد با بنده اذعان به این مسئله کردند.

وی تصریح کرد: همچنین مشاهده کردم که زندانی‌های مسیحی مورد احترام خاصی از سوی مسئولان قرار می‌گیرند که این مسئله جای تقدیر و تشکر دارد.

انویه تکیه تاکید کرد: اقدامات رخ داده در زندان‌های اوین و آذربایجان غربی درباره زندانیان اقلیت‌های دینی به واقع شاخص و ارزشمند بود، همچنین بنده شاهد ارج نهادن به کرامت انسانی آن هم بدون تبعیض بودم چرا که همه ما ایرانی هستیم و از همه نعمت‌های این انقلاب به صورت مساوی برخورداریم.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما امروز افتخار می‌کنیم که قوه قضاییه نه تنها در برخورد با زندانیان مسیحی که با کل زندانیان برخورد مناسبی دارد حتی مسئولان در این بازدید به جای استفاده از کلمه زندان از کلمه ندامتگاه استفاده می‌کردند تا تنش‌های روحی و روانی را از دوش زندانیان بردارند و این مسئله در نوع خود، حائز اهمیت بود.

وی تصریح کرد: همچنین در زندان استان آذربایجان غربی شاهد این بودم که کارگاه‌های آموزشی، آن هم برای زنان ایجاد شده بود و حتی این زندانیان پس از تحمل مجازات خود می‌توانستند در حرفه‌ای مشغول به کار شوند که این هم در نوع خود بی‌نظیر بود.

این نماینده مجلس گفت: بنده همچنین در این بازدید‌ها ملاحظه کردم که کرامت انسانی زندانیان برای مسئولان زندان مهم است و می‌کوشند زندانیان از آسیب‌های اجتماعی به دور باشند.

وی تاکید کرد: قطعاً این اقدامات در زندان‌ها می‌تواند در قالب اقدامات تحولی قوه قضاییه گنجانده شود. امیدواریم با تدابیری و اقدامات تحولی که آیت‌الله رئیسی در پیش گرفته‌اند روزی فرا رسد که زندان‌ها خالی از زندانی باشند؛ چه زندانی مسیحی و چه مسلمان.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها