موج
کدخبر : ۳۶۴۶۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364654

فرمانده ناجا:

فرمانده ناجا با بیان اینکه امنیت مردم خط قرمز نیروی انتظامی است گفت: رهبری از مهربانی و اقتدار همزمان نیروی انتظامی تشکر کردند و این به معنی این است که باید این مسیر را ادامه دهیم.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار حسین اشتری در چهل و سومین مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی امین ضمن تبریک پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر  اظهار کرد: دهه مبارک فجر یادآور رشادت ها و ایثارگری مردم به رهبری حضرت امام است. چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب را در حالی پشت سر می گذاریم که استکبار جهانی آمریکا اعلام کرده بود که پیروزی انقلاب را مردم نخواهند دید.

وی ادامه داد: ترامپ لعنتی که برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران پیشتاز بود و از چند سال پیش علیه نظام و انقلاب و رهبری با رسانه هایشان فعالیت کردند، ما دیدیم امروز در حالی که مردم جشن پیروزی را برگزار می کند، رییس جمهور منفور آمریکا در چه وضعیتی است. هر چند برای ما و ملت ما فرقی نمی کند چه کسی در راس آمریکا باشد اما از این بابت خوشحالیم این شخص که تمام توان خود را برای ضربه زدن به این انقلاب گذاشته بود و دستش به خون شهید سلیمانی آغشته بود، در بین مردم خود نیز رای نیاورد.

وی با اشاره به تحریم ها گفت: بعد از ۲۲ بهمن ۵۷ هر روز یک توطئه علیه کشور شد حرکت منافقان، حوادث پاوه و شرق و غرب کشور، جنگ تحمیلی که مردم با تمام توان در برابر آن ایستادند و بعد اتفاقاتی که افتاد؛ فتنه سال ۸۸ ،۹۶ و ۹۸ ، اما ملت مسلمان ما ایستاد و این روزها جشن انقلاب برپا شده است.

سردار اشتری ادامه داد: ما در چهله دوم انقلاب اسلامی و براساس گام دوم حضرت آقا این راه را با قدرت و مقتدر تر ادامه می دهیم. امروز جمهوری اسلامی راه خود را با قدرت ادامه می دهد.

فرمانده ناجا با بیان اینکه امروز بالاترین نعمت کشور نعمت امنیت است گفت: برغم اتفاقات منطقه و همه آن توطئه ها که برای از پا در آوردن جمهوری اسلامی بوده؛  با قدر تر از دهه اول انقلاب هستیم و امیدواریم این امنیت را با حضور مردم بصیر و شما که باید باعث نظم و امنیت کشور باشیم، ارتقا دهیم.

سردار اشتری گفت: نیروی انتظامی امروز حافظ ارزشها و دستاورد انقلاب اسلامی است، نیروی انتظامی حافظ جان و مال و ناموس مردم است و باید به گفته فرمانده معظم کل قوا نیروی انتظامی در تراز انقلاب اسلامی داشته باشیم که اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

 

وی با بیان اینکه امروز نیروی مسلح باعث افتخار جمهوری اسلامی ایران است اضافه کرد: شاید بتوان گفت کار نیروی انتظامی حساس تر از سازمان های دیگر  است ما نیروی عظیم انتظامی هستیم که جامعه محور هستیم و با مردم ارتباط مستقیم داریم. باید اقتدار توام مهربانی و عدالت در ما باشد اگر افرادی به ما مراجعه می کنند باید نگاه ما نگاه عادلانه و مهربانانه باشد و اقتدار ما برای کسانی است که قانون گریز هستند و حقوق مردم تعدی می کنند ، اقتدار ما برای اشرار ، گروه های تروریستی و قاچاقچیان است که می خواهند به مرز و حقوق ما تعدی کنند.

رییس پلیس کشور این را هم گفت: در شهرها نیز هر کسی بخواهد ظلمی به مردم کند ما براساس قانون و شرع برخورد می کنیم وتعارف با کسی نداریم، امنیت مردم خط قرمز نیروی انتظامی است. درصد بالایی از مردم که به ما مراجعه می کنند در حقشان ظلم شده است و باید با آنها مهربانانه رفتار کنیم. رهبری از مهربانی و اقتدار همزمان نیروی انتظامی تشکر کردند و این به معنی این است که باید این مسیر را ادامه دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دانشگاه علوم انتظامی باید به سمت حرفه ای شدن برود و در حوزه تقویت دینی انقلابی خودمان بکوشیم که این اقدامات در حال انجام است اما باید خودمان هم در جهت تقویت پایه های دینی و انقلابی خودمان کوشا باشیم و خود خودصیانتی داشته باشیم. ما در داخل یک اتاق شیشیه ای هستیم و باید مراقب رفتارمان باشیم.

فرمانده  ناجا تاکید کرد: در بحث علم آموزی همه باید در این مسیر حرکت کنیم و توان و دانش خود را ارتقا دهیم ، آشنا به علوم و فنون روز باشیم . یک پلیس هم در دوران تحصیل و هم در دوران خدمت باید چابکی و چالاکی خاص خود را داشته باشد .

رییس پلیس کشور ضمن تاکید بر اینکه باید به سمت ورزش های تخصصی مورد نیاز پیش برویم، افزود: باید با استفاده از تجربیات پیشکسوتان و روحیه جوانی ماموریت هایتان را به خوبی انجام دهید. همچنین باید سطح علمی دانشگاه روز به روز ارتقا یابد و از همه ظرفیت های نیروی انتظامی و خارج از ناجا استفاده کنیم و دانشگاه علوم انتظامی و دانشگاه نیروی مسلح باید در بین همه دانشگاههای کشور مرجع باشند ما الان جایگاه خوبی داریم اما باید این جایگاه را ارتقا دهیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها