موج
کدخبر : ۳۶۴۴۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364453

حریرچی:

حریرچی با بیان اینکه زمانی رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور به بیش از ۸۴ درصد رسیده بود، گفت: هم اکنون رعایت آن در کشور به ۸۱ درصد کاهش پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، « ایرج حریرچی » دوشنبه شب در برنامه تلویزیونی گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه خبر افزود: در ۱۵ روز گذشته میزان تردد در جاده‌های کشور به بیش از ۲۴ میلیون تردد افزایش یافته است که در مقایسه با سال گذشته ۲ درصد رشد پیدا کرده است و این نگرانی‌های ما را بیشتر می‌کند.

معاون کل وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه زمانی رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور به بیش از ۸۴ درصد رسیده بود، گفت: هم اکنون رعایت آن در کشور به ۸۱ درصد کاهش پیدا کرده است.

حریرچی با بیان اینکه استفاده از ماسک کم هزینه‌ترین راه مقابله با کرونا است، اظهار داشت: دو ماه آینده بسیار حساس است، باید سعی کنیم سیر نزولی، نزولی‌تر شود در غیر اینصورت باید منتظر عواقب بسیار ناگوار و شومی در افزاشی فوتی‌های کرونا باشیم.

وی بیان کرد: آمار‌ها نشان می‌دهند که تردد افراد پیاده امسال به نسبت سال گذشته که کرونا وجود نداشته ۴ درصد کاهش یافته در حالی که این ۴ درصد به هیچ وجه قابل قبول نیست، زیرا کاهش تردد افراد پیاده در کشور در برخی از زمان‌ها به ۲۵ درصد نیز کاهش پیدا کرده است.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: در حالی که ما نگران تردد خودرو و افراد پیاده هستیم رفتن به کوه‌های شمال تهران ۳.۵ برابر شده است.

وی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد و افزود: هرچه رعایت پروتکل‌ها بیشتر شود میزان فوتی‌های و بستری‌های ما کمتر و هر چه پروتکل‌ها کمتر رعایت شود میزان مراجعات سرپایی، بستری و فوتی‌ها بیشتر می‌شود.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: در صورتی که با رعایت پروتکل‌ها وضعیت مقابله با این ویروس بهتر شود پیش بینی ما این است که در فروردین و اردیبشهت ماه سال آینده متوسط روزانه فوتی‌های ما به حدود ۳۰ نفر کاهش یابد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها