موج
کدخبر : ۳۶۰۶۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360606

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی صبح امروز از تداوم آلودگی هوا در ۸ کلانشهر کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، صادق ضیاییان اظهار کرد: طی هفته جاری همچنان در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار خواهیم داشت و کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت به‌ویژه تهران، اصفهان، کرج، قم، اراک، قزوین، تبریز و مشهد غبارآلود خواهد بود.

وی ادامه داد: با توجه به وزش باد طی امروز (۱۵ دی) انتظار می‌رود که اندکی از غلظت آلاینده‌ها کاسته شود اما درصورت تداوم انتشار آلاینده‌های جوی مجدد از اواخر وقت امروز تا پایان هفته پتانسیل آلودگی هوا در حد ناسالم برای همه گروه‌ها در مناطق ذکر شده وجود دارد.

ضیاییان افزود: امروز ( ۱۵ دی) با شمالی شدن جریانات هوا روی دریای خزر در استان‌های واقع در سواحل شمالی و به‌تدریج از بعد ازظهر در خراسان شمالی و ارتفاعات سمنان وزش باد همراه با کاهش نسبی دما و در مناطق مرتفع و کوهستانی بارش برف با احتمال کولاک پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این که فردا (۱۶ دی) در استان‌های گلستان، مازندران، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی نیز بارش پراکنده برف و باران رخ می‌دهد، گفت: امروز (۱۵ دی) طی ساعات بعد ازظهر و اوایل شب بارش پراکنده، وقوع رعد و برق و وزش باد در بخش‌های جنوبی بوشهر دور از انتظار نیست.

ضیاییان در ادامه با بیان اینکه نفوذ توده هوای سرد از امروز تا چهارشنبه (۱۵ تا ۱۷ دی) سبب کاهش دمای هوا در شمال شرق بین ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد و در شرق کشور بین ۴ تا ۶ درجه سانتیگراد می‌شود، اظهار کرد: از روز پنج شنبه تا جمعه ( ۱۸ و ۱۹ دی) دمای هوا در این مناطق بین ۵ تا ۷ درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد همچنین از امروز تا اواخر هفته در دامنه‌های جنوبی البرز، مرکز، غرب، جنوب غرب و جنوب شرق کشور کاهش دما حدود ۴ تا ۶ درجه سانتیگراد رخ می‌دهد.

به گفته وی امروز (۱۵ دی) دریای خزر و تا ظهر فردا (۱۶ دی) بخش‌های شرقی و مرکزی آن مواج خواهد بود. دریای عمان به‌ویژه شرق آن، تنگه هرمز و شرق خلیج فارس نیز از امروز تا پایان هفته به‌تناوب مواج است و طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۱۸ و ۱۹ دی) بر ارتفاع امواج افزوده می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۶ دی) صاف و غبار آلود با حداقل دمای صفر و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (۱۷ دی) نیز صاف و غبارآلود با حداقل دمای ۱- و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها