موج
کدخبر : ۳۵۹۳۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359392

وزیر آموزش و پرورش در پیامی سالروز تاسیس سازمان نهضت سوادآموزی را تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری موج، وزیر آموزش و پرورش در پیامی سالروز تاسیس سازمان نهضت سوادآموزی دی ماه ۱۳۹۹، را به همکاران فرهنگی، آموزشیاران و سوادآموزان کشور تبریک گفت.

متن پیام محسن حاجی میرزایی به شرح زیر است:

«هوالعلیم

در گاهشمار آموزش و پرورش ایران اسلامی، «هفتم دی ماه»، نقطه عطفی در ساماندهی آموزش های مورد نیاز بی سوادان و کم سوادان جامعه است. اهمیت سوادآموزی، آنجایی بیشتر جلوه گر می شود که به ایجاد کارکردها، توانمندی ها، شایستگی ها و صلاحیت ها برای مشتاقان به سواد فردی و ثبات اجتماعی، بیشتر احساس نیاز می شود.

هماره بر این باورم، موضوعی که سازمان نهضت سوادآموزی متکفّل آن است، یکی از مهمترین امور و اساسی ترین مسائل جامعه‌ی امروز ماست؛ چرا که اساساً گام برداشتن در مسیر سخت، اما سبزِ سواد آموزی به بازماندگان از آموزش و جاماندگان از پرورش، در حقیقت قراردادن خیل کثیری از فراگیران در طریق تعالی است.

از این رو بسیار ضروری است برای تسهیل و تسریع در امر خطیر سوادآموزی، آن را به یک مطالبه‌ی ملی و نیاز راهبردی جامعه تبدیل کنیم.

و این روزها در حالی «چهل و یکمین سالروز تاسیس سازمان نهضت سوادآموزی» که نهال آن به فرمان فلاحت بخش حضرت امام خمینی (ره) در دی ماه ۱۳۵۸ در بوستانی به وسعت ایران غرس شد، را گرامی می داریم که با زیست بوم جدیدی از ارائه ی خدمات سوادآموزی مواجهه هستیم. ابعاد این زیست بوم جدید و اقتضائات آن، زوایای آشکار و پنهان زیادی دارد که لازم است برای اعتلای مواجهه‌ی مذکور، روندها و رویه های خود را اصلاح و اکمال نماییم و شایستگی های سازمان را ارتقا بخشیم.

یکی از مهم ترین و برجسته ترین دستاورد سوادآموزی در مواجهه با این زیست بوم، تلاش شایسته ی همکاران در ایجاد پویش های سوادآموزی مبتنی بر ارائه ی آموزش های مجازی و شبکه های اجتماعی، توانمندسازی وآگاه سازی سوادآموزان برای مراقبت بیشتر از خود و خانواده در مقابله با ویروس کرونا، اقدام درخور توجه آموزش دهندگان برای الزام سوادآموزان به مشارکت در طرح غربالگری پیشگیری از کرونا در اوایل سال ۱۳۹۹ و بسیج امکانات و ظرفیت های مراکز یادگیری محلی برای تهیه و تولید اقلام بهداشتی از جمله ماسک و گان بود که مصداقی از سوادآموزی جامعه محور را عینیت بخشیدند.

اینجانب، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره‌ی امام راحل و ارج نهادن به دستاوردها و قدرانی از همه ی تلاش های انجام شده و فعالیت های فرجام یافته، از همه ی همکاران خوب و خدومم می خواهم، با یکدیگر هم پیمان شویم تا ادامه‌ی راه با بازبینی فعالیت ها و ماموریت‌ها، آرمان های سوادآموزی را بر مدار تحول پیگیری و دنبال نماییم.

و در پایان، از خداوند سبحان برای شما خوبان و نیز جامعه‌ی سوادآموز میهن عزیزمان، آرزوی سلامت، سعادت و توفیق روزافزون دارم.»

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها