موج
کدخبر : ۳۵۷۹۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357907

امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی‌پور اعلام کرد: ستادکل در راستای صیانت از حقوق سربازان، موضوع را به ریاست قوه قضائیه منعکس کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی‌پور رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح در شبکه خبر در خصوص جزئیات بدرفتاری با سرباز وظیفه در دادگستری مازندران اظهار داشت: خبری در فضای اجتماعی مبنی بر بدرفتاری با یک سرباز منتشر شد؛ این خبر مبنی بر این بود که یکی از سربازان عزیز ما در دادگستری شهرستان بابل از سوی یکی از کارکنان دادگاه مورد ضرب و شتم قرار گرفته است؛ به محض اطلاع ستادکل از این موضوع،تیمی تشکیل شد و نیروی انتظامی به محل اعزام و موضوع را مورد بررسی قرار داد.

وی گفت: متأسفانه این موضوع صحت داشت و پیگیری مجدّانه ستادکل و نیروی انتظامی ادامه یافت تا درنهایت جلسه‌ای با حضور رئیس ‌دادگستری استان، فرد خاطی، سرباز و خانواده وی تشکیل شد.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح تصریح کرد: فرد خاطی عذرخواهی کرد و از جنبه شخصی سرباز رضایت داد و موضوع منتفی شد اما چون این موضوع، موضوع سازمانی است و ستادکل خودش را مکلف می‌داند از جنبه سازمانی، حقوق کارکنان وظیفه را پیگیری کرده و از سربازان صیانت کند موضوع را به ریاست قوه قضائیه منعکس کرده‌ایم.

امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی‌پور خاطرنشان کرد: هم اکنون منتظر اعلام نتیجه از طرف قوه قضائیه هستیم و در صورت وصول نتیجه مراتب به اطلاع مردم خواهد رسید.

وی گفت: این سرباز کار قانونی خود را انجام داده بود، در بررسی‌های مشخص شد کار غیرقانونی انجام نداده و انجام وظیفه کرده است؛ قطعاً از وی دلجویی خواهد شد و به‌موقع تشویق می‌شود.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: موضوع ابتدا باید از جنبه حقوقی و سازمانی تعیین و تکلیف شود و حتماً از آن سرباز عزیز نیز تقدیر به عمل می‌آید.

گفتنی است انتشار اخباری مبنی بر بدرفتاری یک بازپرس با سرباز وظیفه و زدن چند سیلی به وی و تأیید این موضوع از ستادکل واکنش‌های متفاوتی را در پی داشته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها