موج
کدخبر : ۳۵۶۸۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356861

براساس اعلام مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی بارش‌ها در کشور کماکان ادامه دارد و طی روزهای جمعه و شنبه در ارتفاعات مناطق سردسیر بارش برف دور از انتظار نیست.

به گزارش خبرگزاری موج، صادق ضیاییان اظهار کرد: بر اساس آخرین خروجی مدل‌های هواشناسی امروز (۱۸ آذر) در برخی مناطق سواحل دریای خزر، شمال شرق، هرمزگان، دریای عمان، شرق تنگه هرمز، جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات کرمان بارش پراکنده و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فردا (۱۹ آذر) در برخی مناطق شمال غرب، غرب دریای خزر و شمال شرق بارش رخ می‌دهد، گفت: طی روز پنجشنبه‌ (۲۰ آذر) در برخی مناطق شمال غرب، سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، دامنه‌های زاگرس مرکزی و در برخی مناطق استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف خواهیم داشت.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی طی روزهای جمعه و شنبه (۲۱ و ۲۲ آذر) در برخی مناطق سواحل دریای خزر و شمال شرق بارش پراکنده و در ارتفاعات مناطق سردسیر بارش برف دور از انتظار نیست.

ضیاییان با بیان اینکه از امروز تا آخر هفته در شرق و جنوب شرق کشور کاهش دما حدود پنج تا ۱۰ درجه سانتیگراد رخ می‌دهد، گفت: در سایر نقاط کشور نیز ماندگاری هوای سرد پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: طی امروز (۱۸ آذر) خلیج فارس و تنگه هرمز و طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۱۹ و ۲۰ آذر) شرق خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۱۹ آذر) کمی ابری، در بعضی ساعات همراه با غبار محلی و به‌تدریج افزایش ابر با حداقل دمای یک و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه (۲۰ آذر) نیز ابری و در بعضی ساعات همراه با بارش برف و باران با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها