موج
کدخبر : ۳۵۶۷۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356772

سازمان هواشناسی کشور در هشدار زرد رنگی نسبت به افزایش ارتفاع موج تا دو متر در خلیج فارس و تنگه هرمز اطلاع داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ آورده است: وزش باد نسبتاً شدید همراه با افزایش ارتفاع موج به یک تا دو متر امروز(۱۷ آذرماه) برای خلیج فارس و تنگه هرمز، سه‌شنبه ( ۱۸ آذرماه) برای خلیج فارس و تنگه هرمز، چهارشنبه (۱۹ آذرماه) برای نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز، پنج‌شنبه ( ۲۰ آذرماه) برای شرق خلیج فارس پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی غرق شدن شناگران و قایق‌های کوچک، آسیب دیدن شناورهای سبک، پاره شدن تورهای صیادی، اختلال در فعالیت‌های دریایی در ساحل و فعالیت‌های فراساحل دور از انتظار نیست بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به محدودیت در تردد با شناورهای سبک، نیمه‌سنگین و تفریحی و فعالیت شیلاتی و اتخاذ تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان در پشتیبانی صنایع دریایی بویژه فراساحل، ممنوعیت تفریحات آبی و شنا توصیه می‌کند.

هشدار زرد رنگ نیز به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها