موج
کدخبر : ۳۵۶۵۱۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356517

مجید فراهانی با تذکر به شهردار تهران به دلیل بی‌توجهی به قانون حمایت از معلولان گفت: محقق نشدن دسترسی‌پذیری شهر برای معلولان باعث شده تا این افراد از حق زندگی کامل برخوردار نشوند.

به گزارش خبرگزاری موج، مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران طی تذکری به شهرداری تهران درباره لزوم حمایت هر چه بیشتر از معلولان اظهار داشت: به سهم خود از کم‌کاری‌ها و بی‌توجهی‌هایی که در ادای حق در سطح شهر به معلولان داشته‌ایم عذرخواهی می‌کنم و امیدوارم شاهد تحقق شهر دسترس‌پذیر در تهران برای ادای حق این افراد باشیم.

وی افزود: محقق نشدن دسترسی‌پذیری شهر برای معلولان باعث شده تا این افراد از حق زندگی کامل برخوردار نشوند و هر چه میزان معلولیت جسمی و حرکتی این افراد بیشتر باشد،‌ مشکلات‌شان برای رفت و آمد در سطح شهر هم بیشتر می‌شود.

وی ادامه داد: براساس ماده 4 قانون حمایت از حقوق معلولان، شهرداری‌ها مکلف هستند صدور پروانه احداث، بازسازی و پایان کار برای تمامی ساختمان‌ها و اماکن با کاربری عمومی مانند مجتمع‌های مسکونی، اداری، درمانی و آموزشی را به رعایت ضوابط و استانداردهای مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری و اصلاحات پس از آن در مورد دسترسی‌پذیری افراد دارای معلولیت توسط مجری، مشروط کنند.

وی گفت: اگر این موضوع در صدور پروانه های ساختمانی و پایان کار مورد توجه شهرداری قرار گیرد و شهرداری به وظیفه قانونی خود در این زمینه عمل کند بدون شک زمینه ساز بهبود و ارتقاء سطح دسترس پذیری معلولان در تهران خواهد شد.    

فراهانی بیان داشت: بنده برای بار دوم در اجرای بند 3 ماده 80قانون شوراهای اسلامی کشور،درباره « لزوم توجه به اجرای ماده 4 قانون حمایت از حقوق معلولان در صدور پروانه و پایان کار ساختمان ها » به شهردار تهران تذکر می دهم، و انتظار دارم شهرداری بیش از پیش به مسأله دسترس پذیری شهر و خدمت به معلولان توجه نماید تا حق این عزیزان به شهر مطلوب تر و بهتر از گذشته ادا شود.

فراهانی خاطرنشان کرد: تهران هنگامی که برای همشهریان معلول دسترس پذیر شده باشد، آنگاه می توان گفت که شهری برای همه است تا این مهم اتفاق نیفتد تهران شهری برای همه نخواهد بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها