موج
کدخبر : ۳۵۴۵۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354546

محمدجواد حق‌شناس درخصوص اعتراض فرمانداری تهران به تغییر نام سه خیابان در پایتخت گفت: برخی ایرادات ذکر شده توسط فرمانداری در مورد تکراری بودن نام‌های انتخابی درست است و شورای شهر بر اساس آئین‌نامه‌ها می‌تواند نام‌های تکراری را از سطح شهر حذف کند.

به گزارش خبرگزاری موج، در صحن امروز شورای شهر تهران اعتراض فرمانداری به تغییر نام سه خیابان در پایتخت مورد بررسی قرار گرفت.

هیأت تطبیق فرمانداری به سه نامگذاری شورای شهر انتقاد داشتند و اعلام کرده که تغییر نام خیابان عطار نیشابوری به سبزوار، رهی معیری به اسفراین و خواجوی کرمانی به جیرفت دارای اشکال است.

محمدجواد حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران درباره این موضوع گفت: برخی ایرادات ذکر شده توسط فرمانداری در مورد تکراری بودن نام‌های انتخابی درست است و شورای شهر بر اساس آئین‌نامه‌ها می‌تواند نام‌های تکراری را از سطح شهر حذف کند و حتی در صورت تکرار نام شهدا می‌توانیم اسامی تکراری را حذف کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در پایتخت 4 معبر به نام عطار نیشابوری است و تغییر نام عطار به سبزوار نشانه زدودن نام وی از تهران نیست بلکه به دلیل تکرار این اقدام انجام گرفته و از طرفی هیچ معبری به نام سبزوار در تهران نداریم.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: نامگذاری‌های در راستای انسجام ملی صورت می‌گیرد در مطالعه‌ای انجام شده مشخص شد که از سوی یک استان نام 16 استان حتی بر روی یک کوچه بن‌بست هم نیست و باید این مسأله مورد توجه باشد.

حق‌شناس گفت: البته اعتراض فرمانداری به تغییر نام رهی معیری به اسفراین درست نیست چرا که این نامگذاری تکراری است.

محسن هاشمی رئیس شورای شهر در مورد این موضوعات گفت: پیشنهاد می‌شود مصوبه شورای شهر در مورد تغییر نام خیابان عطار نیشابوری به سبزوار لغو شود و اعتراض فرمانداری در این زمینه پذیرفته است.

سرانجام اعضای شورای شهر اعتراض فرمانداری به تغییر نام رهی معیری به اسفراین و خواجوی کرمانی به جیرفت را نپذیرفتند و تغییر نام خیابان عطار نیشابوری به سبزوار نیز لغو شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها