موج
کدخبر : ۳۵۲۵۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352590

رییس مرکز شوراهای اختلاف؛

به دنبال تلاش برای افزایش نقش میانجیگیری و داوری در شوراهای حل اختلاف در آینده ای نزدیک دوره های آموزشی برای کارکنان آنها تشکیل می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام هادی صادقی رییس مرکز شوراهای حل اختلاف در نشست خبری سالگرد تاسیس این شوراها با اشاره به نقش ترسیم شده برای آنها گفت: از آنجاییکه میانجیگری و داوری دو وظیفه کلیدی و اصلی شوراهاست به زودی دوره های داوری برای اعضا شوراها برگزار خواهد شد.

وی با تاکید برلزوم توجه به جایگاه شوراها نیزگفت: در اهمیت نقش شوراهای حل اختلاف همین بس که با تلاش همکاران ما در این شوراها از بین حدود ۲۰ هزار پرونده منجر به رای در ۶ ماهه نخست سال جاری، حدود ۱۲ هزار پرونده بعد از صدور رای به مصالحه رسیده و به خیر و خوشی بسته شده است. 

وی ادامه داد: همچنین در این فرآیند مصالحه بعد از صدور رای از زندانی شدن حدود ۶ هزار نفر جلوگیری شد .

رییس مرکز شوراهای حل اختلاف تاکید کرد: از سویی با تلاش همکارانم در شوراهای حل اختلاف ۱۹۷ نفر از مجرمان محکوم به قصاص نیز با رضایت اولیای دم از اجرای حکم قصاص رها شدند.

به گفته صادقی از بین ۵۵۰ هزار پرونده ارجاع شده به شوراهای حل اختلاف حدود نیمی از آنها منجر به مصالحه شده که در نوع خود رقم قابل توجهی است و حکایت از نقش پررنگ شوراهای حل اختلاف در کاهش پرونده های قضایی دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها