موج
کدخبر : ۳۵۱۷۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351737

نصیری خبر داد؛

سخنگوی جمعیت هلال احمر با اشاره به توزیع ۸۰هزار بسته معیشتی از امروز اعلام کرد این بسته‌های غذایی با مبالغی بیش از ۳۰۰ هزار تومان تهیه می‌شود و در مجموع ۲۴ میلیارد تومان به این موضوع اختصاص پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد نصیری در نشستی خبری ضمن تبریک روز هفدهم ربیع الاول با اشاره به فعالیت‌های این سازمان طی ماه‌های گذشته گفت: یکی از مهمترین خدمات ما در حوزه کرونا بوده است که البته در زمینه درمان و خدمات محرومیت زدایی نیز فعالیت‌های داشته‌ایم. طی ماه‌های گذشته میزان مشارکت مردمی به ویژه در دوران کرونا مبلغ ۱۶۲ میلیارد تومان بوده است که از این مبلغ ۶۱ میلیارد تومان آن به شکل نقدی بوده است. براساس تاکید رئیس جمعیت هلال احمر ما موظف هستیم میزان گردش مالی را به شکل شفاف گزارش دهیم. از مجموع ۶۱ میلیارد تومان کمک‌های نقدی مردم، ۳۵ میلیارد تومان برای تهیه سبدهای غذایی هزینه شده است و توانسته‌ایم بالغ بر ۲۴۰ هزار سبد غذایی تهیه کنیم.

هزینه ۱۴ میلیارد تومانی برای تهیه اقلام بهداشتی

وی افزود: همچنین حدود ۱۴ میلیارد تومان برای تهیه اقلام بهداشتی هزینه شده است که اینها نیز در طرح‌های غربالگری به مناطق محروم، کمک هزینه بیماران خاص و تجهیز بیمارستان‌های هلال احمر در دوره کرونا بوده است. ۱۰ میلیارد تومان نیز همچنان در حساب‌های ما وجود دارد.

بودجه ۱.۵ میلیاردی برای طرح آمران سلامت

نصیری تاکید کرد:یکی از مواردی که کار آن را به تازگی آغاز کردیم موضوع آمران سلامت است که افراد ما با حضور در جامعه برای افراد فاقد ماسک که شاید توانایی خرید ماسک را ندارند، اقدام به توزیع ماسک کنند. در این زمینه ۱.۵ میلیارد تومان بودجه به استان‌ها اختصاص یافته است که اقدام به تهیه ماسک در طرح آمران سلامت کنند.

کمک های ۱۱ میلیارد تومانی برای طرح نذر آب در ۴ استان

وی با اشاره به طرح نذر آب که توسط جمعیت هلال احمر اجرا شد، تصریح کرد: در این زمینه اتفاقات خوبی رخ داد و مجموع کمک‌های مردمی برای این طرح ۱۱ میلیارد تومان برآورد شد که در حوزه معیشتی، تامین مخازن آب و حوزه‌های درمانی در ۴ استان اقدامات موثری انجام شد. در این زمینه ۱۷۲ پزشک با ما فعالیت کردند و همچنین اقدام به توزیع ۱۲ هزار بسته بهداشتی و ۵ هزار سبد غذایی در طرح نذر آب کردیم.

۱۳هزار جوان هلال احمری در ۴هزار پایگاه

وی در خصوص فعالیت‌های سازمان جوانان هلال احمر بیان کرد: با حضور ۱۳ هزار نفر از جوانان کشور در ۴ هزار پایگاه فعال هستیم که در زمینه طرح آمران سلامت نیز به ما کمک می‌کنند. البته نباید فراموش کنیم که در این بین ۷۹ تشکل مردم نهاد نیز در کنار ما فعالیت داشتند و در مجموع در ۵۶۰ خانه هلال این فعالیت را آغاز کردیم و این طرح تا پنجشنبه هفته جاری ادامه خواهد داشت. طرح آمران سلامت به ستاد ملی کرونا نیز ابلاغ شده است و این طرح در لبیک به سخنان مقام معظم رهبری صورت گرفته است. زیرا هلال احمر باید در بحران‌ها فعالیت داشته باشد.

توزیع ۸۰هزار بسته معیشتی از امروز

سخنگوی جمعیت هلال احمر ادامه داد: در کنار این پروژه ما اقدام به توزیع ۸۰ هزار بسته معیشتی نیز می‌کنیم که استان قم از امروز این فعالیت را آغاز خواهد کرد. این بسته‌های غذایی با مبالغی بیش از ۳۰۰ هزار تومان تهیه می‌شود و در مجموع ۲۴ میلیارد تومان به این موضوع اختصاص پیدا کرده است.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به فعالیت‌های جمعیت هلال احمر در موضوع برگزاری هیات‌ها در ماه محرم اظهار کرد: با ۲۳ هزار داوطلب در قالب ۷۴۶۳ تیم اقدام به ارائه خدمت به هیات‌های مذهبی کردیم که به واقع یکی از مکان‌هایی که پروتکل‌های بهداشتی را به خوبی رعایت می‌کردند همین هیات‌های مذهبی بودند.

۲۲۵۱ ماموریت امدادی در ماه گذشته/ کاهش ۴۴ درصدی در ماموریتها

وی با اشاره به اقداماتی که جمعیت هلال احمر اخیرا در زمینه امداد و نجات انجام داده، بیان کرد: طی ماه‌ گذشته ۲۲۵۱ ماموریت امدادی انجام شده است که میزان ماموریت‌ها نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۴۴ درصد کاهش یافته است. این موضوع نشان دهنده آن است که تعداد سفرها با شیوع کرونا کاهش یافته است. البته در حوزه ماموریت‌های امدادی در کوهستان نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۱۹ درصد ماموریت‌هایمان افزایش یافته است که این موضوع می‌تواند نشان دهنده آن باشد که شاید تخصص کافی برای بحث کوهنوردی میان علاقه مندان آنها وجود ندارد. بیشترین ماموریت‌های امداد کوهستانی به ترتیب در استان‌های فارس، تهران و مازندران انجام شده است و به طور کلی بیشترین عملیات‌های امداد و نجات در استان‌های مازندران، اصفهان و گلستان بوده است. در نظر بگیرید که هزینه‌های مربوط به امداد و نجات در کوهستان هزینه‌های بسیار بالایی است، اما به دلیل نجات انسان‌ها مجبور به پرداخت آنها هستیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها