موج
کدخبر : ۳۴۴۱۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344180

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاریهای کشور جزئیات افزایش حقوق کارکنان شهرداری‌ها و شهرداران را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، مهدی جمالی نژاد رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با بیان این مطلب اظهار کرد: از آنجایی که نیروی انسانی در شهرداری‌ها عامل اصلی و تأثیرگذار در توسعه شهر، اداره مطلوب شهر، پاسخ به انتظارات مردم، تأمین درآمدهای پایدار و … محسوب می‌شود، لذا فراهم نمودن افزایش بهره وری نیروی انسانی با توانمندسازی منابع انسانی و کارکنان موجود در شهرداری‌ها حائز اهمیت می‌باشد و یکی از اولویتهای اصلی حوزه کاری وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها و دهیاریهای کشور در سالهای اخیر سعی و تلاش برای رفع مشکلات چندین ساله منابع انسانی شهرداری‌ها بوده است.

وی با بیان اینکه یکی از موارد مهم و اساسی در این عرصه، ترمیم حقوق و مزایای کارکنان شهرداری‌ها بود، افزود: با اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری، افزایش‌هایی که برای حقوق و مزایای کارکنان دستگاه‌های دولتی از سال ۸۸ به بعد صورت پذیرفته، برای کارکنان شهرداری‌ها لحاط نشده و آنها از این مزایا بهره مند نشده اند.

جمالی نژاد در ادامه اظهار کرد: از این رو با پیگیری‌های مکرر وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها و دهیاریهای کشور در سال‌های ۹۷ و ۹۸ دو پیشنهاد اصلاح آئین نامه حقوق و مزایای شهرداران و اصلاح فوق العاده جذب و بهبود حقوق و مزایای کارکنان شهرداری‌ها تقدیم دولت شد.

وی ادامه داد: دولت محترم در تاریخ ۲۷ بهمن ماه سال ۹۸ با افزایش ۳۰ درصدی فوق العاده جذب شهرداران و کارکنان شهرداری‌ها موافقت نمود، لیکن با توجه به بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد که با افزایش حقوق کارکنان دستگاه‌های دولتی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری، شکاف میان حقوق و مزایای کارکنان شهرداری‌ها و دستگاه‌های دولتی مجدداً افزایش یافته است.

جمالی نژاد افزود: از اینرو با توجه به اهمیت موضوع، در انتهای سال ۹۸ پیشنهادهای جدید مبنی بر افزایش فوق العاده جذب، برقراری فوق العاده خاص و افزایش فوق العاده بدی آب و هوا، محرومیت از تسهیلات زندگی و محل خدمت شهرداران و کارکنان شهرداری‌ها به سازمان امور اداری و استخدامی کشور منعکس و این موضوعات در جلسات مکرر کارشناسی و مدیریتی بررسی و سپس در شورای حقوق و دستمزد با اصلاحاتی به تأیید رسید.

وی در ادامه اظهار کرد: در مصوبه هیأت وزیران، سقف فوق العاده جذب مورد عمل کارکنان شهرداری‌های سراسر کشور و شهرداران، "به استثنای شهرداری تهران"، تعیین شده است و بر اساس آن سقف فوق العاده جذب شهرداران شهرداری‌های با درجات یک، دو و سه ۱۶۵ درصد و کارکنان این شهرداری‌ها ۱۶۰ درصد افزایش می‌یابد.

جمالی نژاد افزود: سقف فوق العاده جذب شهرداران شهرداری‌های دارای درجه چهار ۱۷۰ درصد و کارکنان آن ۱۶۵ درصد، شهرداران شهرداری‌های دارای درجه پنج ۱۷۵ درصد و کارکنان آن ۱۷۰ درصد، شهرداران شهرداری‌های دارای درجه شش ۱۸۰ درصد و کارکنان آن ۱۷۵ درصد، شهرداران شهرداری‌های دارای درجه هفت ۱۸۵ درصد و کارکنان آن ۱۸۰ درصد افزایش می‌یابد.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ادامه داد: همچنین سقف فوق العاده جذب شهرداران شهرداری‌های دارای درجه هشت ۱۹۰ درصد و کارکنان آن ۱۸۵ درصد، شهرداران شهرداری‌های دارای درجه نه ۱۹۵ درصد و کارکنان آن ۱۹۰ درصد، شهرداران شهرداری‌های دارای درجه ده ۲۰۰ درصد و کارکنان آن ۱۹۰ درصد، شهرداران شهرداری‌های دارای درجه یازده ۲۰۵ درصد و کارکنان آن ۱۹۵ درصد و شهرداران شهرداری‌های دارای درجه دوازده ۲۱۰ درصد و کارکنان آن ۱۹۵ درصد افزایش می‌یابد.

جمالی نژاد اضافه کرد: سقف فوق العاده جذب رئیس اداره در تمامی شهرداری‌ها ۱۵۸ درصد، کارشناس در تمامی شهرداری‌ها ۱۴۸ درصد و سایر مشاغل در شهرداری‌ها ۱۲۸ درصد افزایش می‌یابد و سقف فوق العاده جذب مدیرکل و مدیران منطقه در شهرداری‌های دارای درجات هشت تا دوازده ۱۷۸ درصد و معاون مدیرکل و مدیریت‌ها در شهرداری‌های دارای درجات هفت تا دوازده ۱۶۸ درصد افزایش می‌یابد.

وی یادآور شد: فوق العاده جذب مورد عمل کارکنان شهرداری تهران به میزان حداکثر ۳۰ درصد پس از اعمال افزایش موضوع تصویب نامه شماره ۱۵۱۳۳۹/ ت ۵۷۴۴۲ ه مورخ ۱۳۹۸.۱۱.۲۷ افزایش می‌یابد.

وی همچنین اظهار کرد: مبنای محاسبه فوق العاده جذب شهرداران، موضوع بند (الف) ماده (۲) آئین نامه حقوق و مزایای شهرداران موضوع تصویب نامه شماره ۳۵۱/ ت ۱۱۱ ه مورخ ۱۳۷۰.۴.۱ با اصلاحات بعدی آن، از «حقوق مبنا و فوق العاده شغل» به «حقوق، فوق العاده شغل و تفاوت تطبیق حداقل حقوق» اصلاح می‌شود.

رئیس سازمان شهردای ها و دهیاری‌های کشور همچنین اعلام کرد: به موجب مصوبه اخیر هیأت وزیران، برقراری فوق العاده خاص به کارکنان رسمی و پیمانی شهرداری‌ها و شهرداران، به استثنای شهرداری تهران، تا سقف ۲۰ درصد مجموع «حقوق و فوق العاده شغل و فوق العاده جذب» با تأیید وزیر کشور مجاز است.

جمالی نژاد اضافه کرد: به موجب تبصره ماده فوق الذکر، کارکنان پیمانی که از فوق العاده مخصوص استفاده می‌کنند، مجازند صرفاً از «افزایش فوق العاده جذب و فوق العاده خاص» موضوع این تصویبنامه یا "فوق العاده مخصوص" براساس ضوابط قبلی استفاده کنند و استفاده توأمان از افزایش‌های موضوع این تصویب نامه و فوق العاده مخصوص مجاز نیست.

وی افزود: فوق العاده‌های سه گانه موضوع بندهای (ب)، (پ) و (ت) ماده (۳۹) قانون استخدام کشوری موضوع تصویبنامه شماره ۷۱۱۳/ ت ۱۵۰۳۲ ه مورخ ۱۳۷۴.۶.۱۱ شامل فوق العاده بدی آب و هوا، محرومیت از تسهیلات زندگی و محل خدمت برای کارکنان شهرداری‌ها و شهرداران به میزان ۱۰۰ درصد افزایش می‌یابد.

وی اضافه کرد: به موجب مصوبه هیأت وزیران، اعتبار موردنیاز افزایش‌های موضوع این تصویب نامه از محل اعتبارات پیش بینی شده از محل منابع داخلی شهرداری‌های مربوط تأمین می‌شود.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاریهای کشور از همکاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی و همکارانشان در تدوین و تصویب این مصوبه تشکر و قدردانی نمود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها