موج
کدخبر : ۳۴۲۰۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342000

مدیر کل زندان های استان تهران از آزادی ۸۸ زندانی جرایم غیر عمد با کمک ستاد دیه و بنیاد مستضعفان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سیدحشمت الله حیات الغیب مدیر کل زندان های استان تهران با تقدیر از تلاش های مددکاران نمایندگی ستاد دیه استان تهران اظهار داشت: پیرو تفاهمنامه ای که بین بنیاد مستضعفان و سازمان زندان ها منعقد شده بود و با کمک های نیکوکاران که با تاسی از سیره علوی به یاری نیازمندان می شتابند، در دهه ولایت بین اعیاد قربان تا غدیر، زمینه آزادی ۸۸نفر زندانی بدهکار فراهم شد که طی امروز و فردا آزاد خواهند شد.

مدیر کل زندان‌های استان تهران تصریح کرد: یکی از نقاط قوت اخلاق اسلامی توجه به انسان‌ها، حس همکاری، نیکوکاری و خدمت‌رسانی به مردم است که در جلوه‌های مختلف به وجود می‌آید.

او تاکید کرد: برخی از افراد به علت ناتوانی در پرداخت بدهی یا دیه با شکایت شاکی راهی زندان می شوند و علاوه بر تبعاتی مانند از دست دادن شغل، زندگی خانواده و فرزندان آنها نیز از نظر مالی و روحی تحت الشعاع قرار می گیرد.

حیات الغیب ادامه داد: پیرو تفاهمنامه ای که بین بنیاد مستضعفان و سازمان زندان ها منعقد شده بود، طی این شرایط اقتصادی و شیوع بیماری کرونا در دنیا و کشورمان، زمینه آزادی زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد فراهم شده، نزد خانواده خویش بازمی گردند.

او همچنین گفت: بدهی این ۸۸ نفر در مجموع ۵۵میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بود که با پیگیری مددکاران ستاد دیه و زندان ها، بخشی از این بدهی با پذیرش اعسار توسط قضات کاهش یافت، شکات نیز قسمتی از طلبشان را بخشیدند و مابقی توسط کمک های نیکوکاران و نمایندگی ستاد دیه به میزان ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان، بنیاد مستضعفان به میزان ۲میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تامین گردید تا طی امروز و فردا آزاد شوند.

مدیر کل زندان‌های استان تهران در پایان گفت: زندانیان نیازمند دیگری نیز منتظر کمک های مردم نوعدوست هستند، تلاش مسئولان ستاد دیه هم به صورت مستمر ادامه دارد.

این خبر می افزاید: شماره کارتهای  ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۶۷۵۹۱۶ نزد بانک ملی و ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۰۰۹۵۵۱۹ نزد بانک تجارت  آماده دریافت هدایای نیکوکارانی است که در روزهای سخت مبارزه با ویروس کرونا، به فکر کمک به دیگران و آزادی زندانیان نیازمند و بدهکار هستند.  همچنین شماره تماس ۸۸۸۶۱۸۷۰ نمایندگی ستاد دیه استان تهران آماده پاسخگویی به سوالات می باشد و در صورت تمایل نیکوکاران می توانند اطلاعات لازم را کسب نمایند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها