موج
کدخبر : ۳۳۷۶۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337663

رئیس دیوان عدالت اداری:

رئیس دیوان عدالت اداری اعلام کرد با به‌کارگیری سرمایه ها و ظرفیت‌های داخلی دیوان از چرخه تولید حمایت می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدکاظم بهرامی، رئیس دیوان عدالت اداری در نشست جهش تولید در رویه قضایی دیوان عدالت اداری، به الزامات تحقق این شعار در دیوان اشاره کرد و گفت: وظایفی که دیوان عدالت اداری در راستای تحقق این شعار برعهده دارد را به بهترین نحو انجام می‌دهیم و با به‌کارگیری سرمایه ها و ظرفیت‌های داخلی دیوان از چرخه تولید حمایت می‌کنیم.

رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه دشمن با تمام قوا درصدد ضربه زدن به توان اقتصاد و صنعت است، بیان کرد:  شناسایی مشکلات و چالش‌های این بخش و حمایت از تولید داخل در سال جهش تولید یک ضرورت برای مقابله با دشمن است.

بهرامی به پرونده‌هایی که با شکایت تولیدکنندگان در دیوان عدالت اداری تشکیل می‌شود، اشاره و اظهار کرد: قاضی رسیدگی کننده باید با این موضوعات با هوشمندی برخورد کند و در صورت درخواست دستور موقت، اگر به روند و جهش تولید لطمه وارد می‌کند از صدور این دستور خودداری کنند و یا اگر عکس این موضوع صادق بود به جهت حمایت از چرخه تولید روند رسیدگی تسریع شود.

وی افزود: یکی از موضوعات مهم در دیوان عدالت اداری که به نوعی تولید است و باید از آن حمایت کرد، صدور پروانه های ساختمانیست که منجر به تولید مسکن می‌شود. که در نتیجه افزایش ساخت مسکن موجب کاهش قیمت مسکن و در نهایت به کاهش تورم کمک به‌سزایی دارد.

رئیس دیوان عدالت اداری در پایان آسیب شناسی قوانینی که مانع رشد و جهش تولید می‌شود را مهم خواند و عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین راه های کمک به جهش تولید اصلاح قوانین بانکی، مالیاتی و زدودن قوانین مانع تراش است و این قوانین باید شناسایی شود و معاونت‌های دیوان عدالت اداری هر کدام به صورت تخصصی می‌توانند در این راستا کمک شایانی داشته باشند.

این نشست به همت پایگاه مقاومت بسیج شهید مفتح دیوان عدالت اداری و با حضور معاونان، مدیران و کارکنان قضایی و اداری در سالن هیأت عمومی دیوان عدالت اداری برگزار شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها