موج
کدخبر : ۳۳۶۳۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336397

وزیر آموزش و پرورش خبر داد؛

وزیر آموزش و پرورش کشور از افزایش ساعت کار پایگاه‌های سنجش سلامت کلاس اولی‌ها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در آیین افتتاحیه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان با تشکر از دست‌اندرکاران طرح سنجش سلامت ، اظهار کرد: از لحاظ ظاهری زمان‌ها تفاوتی باهم ندارند اما هنگامی‌که با سایر امور پیوند می‌خورند، متفاوت هستند لذا برخی زمان‌ها بسیار ارزشمند هستند بنابراین اگر برخی امور در زمان خودش انجام نشود ممکن است از لحاظ فردی و اجتماعی اختلالاتی را به وجود آورد.

وی با اشاره به اینکه امروز جامعه ما حاصل آموزش‌ و پرورش دیروز ماست، ادامه داد: برای دیدن آینده یک جامعه باید به سراغ مدارس امروز رفت، زیرا سطح یادگیری در مدارس، آینده یک سرزمین را شکل می‌دهد؛ مهم‌ترین عامل در شکل‌گیری شخصیت و هویت افراد، یادگیری است لذا هرچه یادگیری عمیق‌تر باشد، شخصیت بهتر و مؤثرتری را شکل می‌دهد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مهم‌ترین رفتار زندگی انسان یادگیری است، افزود: هیچ رفتاری به مهمی یادگیری نیست شاید نفس کشیدن این‌قدر مهم و حیاتی باشد، چراکه فرایند یادگیری همانند نفس کشیدن از گهواره تاگور ادامه دارد.

حاجی میرزایی هرگونه تأخیر در یادگیری را باعث صدمات جبران ‌ناپذیر دانست و گفت: اگر تأخیر در یادگیری انجام شود، ممکن است باعث اختلالی شود که دیگر قابل جبران نباشد.

وی، یادگیری را فراگیرترین رفتار برشمرد و خاطرنشان کرد: طرح سنجش آمده تا کاری را در زمان خود انجام دهد اگر معتقدیم یادگیری برای فرزندان مهم است، پس برای اینکه بفهمیم افراد تا چه حد برای یادگیری آمادگی دارند باید در ابتدای کار سنجیده شوند.

وی با بیان اینکه یادگیری نیاز به‌ پیش‌شرط‌هایی دارد، اظهار کرد: یادگیری تنها به استعداد بستگی ندارد بلکه به توانایی جسمانی، توانایی شنیدن، دیدن، گفتن و ... نیز بستگی دارد، بنابراین باید تمام توانایی نوآموزان سنجیده شود تا آموزش‌های متناسب با نیاز هر یک ارائه شود.

وی ادامه داد: طرح سنجش که از سال ۱۳۷۳ با پوشش یک و نیم درصدی آغاز شد اکنون به بیش از ۹۹ درصد رسیده است.

وزیر آموزش‌ و پرورش با اشاره به شرایط کرونایی اضافه کرد: جامعه باید زندگی کردن با کرونا را یاد بگیرد؛ ما نمی‌گوییم بیرون آمدن و کار کردن بی‌خطر است اما باید مراقب سلامت خود باشیم.

وی اهمیت سلامت دانش آموزان را دلیل اصلی تعطیلی مدارس در دوره کرونایی برشمرد و تصریح کرد: جامعه باید همواره مراقب سلامت خود باشد.

حاجی میرزایی با تقدیر از تلاش‌های سازمان آموزش‌ و پرورش استثنایی اظهار کرد: از مسؤولان این طرح می‌خواهم با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی کار سنجش نوآموزان را انجام دهند.

وی با بیان اینکه تمهیداتی برای رعایت فاصله اجتماعی در طرح سنجش پیش‌بینی‌ شده است، گفت: افزایش ساعت کار پایگاه، فاصله نیم‌ساعته هر سنجش، دو نوبته کار کردن و سایر پیش‌بینی‌ها از اقدامات خوب سازمان آموزش و پرورش استثنایی است که قابل‌تقدیر است.

وزیر آموزش ‌و پرورش خاطرنشان کرد: امیدوارم این طرح که از امروز آغاز شده و تا آغاز سال تحصیلی ادامه خواهد داشت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی انجام شود زیرا این طرح جریان یادگیری را تسهیل می‌کند و مروری بر سلامت دانش‌آموزان است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها