موج
کدخبر : ۳۳۵۱۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335102

احمد راستینه:

نماینده مردم شهرکرد در مجلس گفت: پیشنهاد ما به دولت این است که یک لایحه جامع برای دسترسی به شناسنامه اموال و دارایی‌های هر ایرانی و تعهدات هر دستگاه برای حمایت از این سامانه به مجلس ارائه کند.

احمد راستینه نماینده مردم شهرکرد در مجلس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، با بیان اینکه راه‌اندازی سامانه رفاه اجتماعی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حل مشکل جدی هدفمندی یارانه ها و رساندن یارانه به دست نیازمندان واقعی اقدامی قابل تحسین و قطعا بسیار تاثیرگذار است، ‌گفت: ایجاد یک سامانه شفاف از تراکنش ‌های مالی همه دهک‌های جامعه برای برقراری عدالت و هدفمندی واقعی ضروری است.

وی ادامه داد: باید هر ایرانی یک شناسنامه جامع از املاک، دارایی‌ها و ظرفیت‌های خود به صورت ویژه داشته باشد و این موضوع در تمام دنیا مرسوم است. 

نماینده مردم شهرکرد در مجلس تاکید کرد: نیازمندی‌های واقعی هر خانواده باید در شناسنامه وی ثبت شود، سامانه ای می‌تواند کارایی داشته باشد که به معنای واقعی به این شناسنامه دسترسی داشته باشد و این شناسنامه شکل نمی‌گیرد مگر اینکه تمام دستگاه‌های دولتی از لحاظ قانونی مکلف شوند داده‌های خود را در ارتباط با شناسنامه هر ایرانی در اختیار سامانه رفاه ایرانیان قرار دهند.

وی اظهار کرد: پیشنهاد ما به دولت این است که یک لایحه جامع برای دسترسی به شناسنامه اموال و دارایی‌های هر ایرانی و تعهدات هر دستگاه برای حمایت از این سامانه به مجلس ارائه کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها