موج
کدخبر : ۳۳۳۷۶۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333760

مدیر کل انتقال خون استان تهران از کاهش اهدای خون در ایام بحرانی کرونا خبر داد و افزود: لذا نیاز است تبلیغات برای اهدای خون صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدرضا مهدی‌زاده مدیر کل انتقال خون استان تهران به مناسبت روز جهانی اهدای خون و در جریان دویست و بیستمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران به عنوان مهمان ویژه این جلسه گفت: مجموعه انتقال خون ایران ۴۶ ساله است و ساماندهی آن یک اتفاق خوب در کشور بوده است. این سازمان منطبق بر فرهنگ انسان دوستی بنا نهاده شده است.

وی با اشاره به روز جهانی اهدای خون تاکید کرد: اهداکنندگان خون باید تمامی امتیازات رفتارهای سالم اجتماعی را داشته باشند. سازمان اهدای خون واسط امانت دار است و به بیماران در حوزه انتقال خون کمک می‌کند.

مدیر کل انتقال خون استان تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به پیچیدگی‌های انتقال خون در کشور گفت: پیچیدگی زیادی در مسیر انتقال خون وجود دارد و در این مسیر به کمک مدیریت شهری نیاز داریم تا از ظرفیت‌های تبلیغاتی جهت افزایش اهداکنندگان و داوطلبان بهره بگیریم.

وی با اشاره به روند اهدای خون در کشور گفت: چهار مرکز اهدای خون در پایتخت وجود دارد و با هم افزایی می‌توان در مناطق دیگر نیز نسبت به احداث پایگاه‌های دیگر اقدام کنیم. در ایام کرونا حضور اهداکنندگان کاهش محسوسی داشته، لذا نیاز است تبلیغات در پشت بیلت‌ها و بیلبیوردها برای اهدای خون با هدف نجات جان بیماران صورت گیرد.

مهدی زاده تاکید کرد: در سالی که گذشت حدود ۳۴ هزار واحد خون دریافت شده و ۶ میلیون نفر قادر به اهدای خون در تهران وجود دارد که نیاز است با فرهنگ سازی این امر تقویت شود.

وی پس از استماع سوالات و نظرات اعضای شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر لزوم و فرهنگ سازی برای اهدای خون در کشور گفت: می‌طلبد مراکز بیشتری برای اهدای خون در سراسر پایتخت داشته باشیم و به این ترتیب دسترسی مردم افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: برای دسترسی مردم جهت انتقال خون بعضا توسط تیم‌های سیار در ادارات، مراکز و کارخانه‌ها کار پیچیده انتقال خون را انجام می‌دهیم، اما این که این کار در منازل انجام شود با توجه به پیچیده بودن فرآیند آن امکان پذیر نیست.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها