موج
کدخبر : ۳۳۲۵۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332521

کلانتری خبر داد؛

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست از مهار بیش از ۶۰ درصد گرد و غبارهای کشور با منشا داخلی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در پیام تصویری ضمن تبریک روز جهانی محیط زیست به مشکلات و مسائل زیست محیطی در کشور پرداخت و گفت: امروز محیط زیست جهانی از مشکلات بزرگی رنج می‌برد که بزرگترین آن گرم شدن کره زمین است.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه گونه‌های جانوری و گیاهی نیز در معرض خطر هستند، افزود: فرسایش خاک، آب و ژنتیکی در جهان از دیگر مشکلات محیط زیست در جهان محسوب می‌شوند.

کلانتری با اشاره به این که دولت تا چه اندازه به مسائل محیط زیست در کشور اهمیت داده است، تصریح کرد: نخستین موضوعی در دولت دوازهم به تصویب رسید تخصیص آب به تالاب‌های کشور بود که در سال‌های گذشته آن را به رسمیت نشناخته بودیم.

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور ادامه داد: در سال ۶۶ بود که قانون توزیع عادلانه آب به تصویب رسید و وزرات نیرو هیچ گاه خود را ملزم به تخصیص آب به تالاب‌ها نمی‌دانست، اما امروز به ۳۸ تالاب کشور حقابه اختصاص یافته و حقابه ۳۴ تالاب دیگر نیز تا پایان امسال به آن ها تخصیص می‌یابد.

معاون رئیس جمهور با بیان این که منشا گرد و غبار‌های کشور شناسایی شده اند، گفت: در کشور حدود ۳۳ میلیون هکتار از اراضی ۱۶۴ میلیون هکتاری، منشا خیزیش گرد و غبار تشخیص داده شده اندکه برای مبارزه ومهار با این پدیده حدود ۳۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی ارز اختصاص یافته است.

وی افزود:امروز میتوانیم مدعی باشیم که بیش از ۶۰ درصد از گرد و غبار‌های با منشاداخلی را مهار کرده ایم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها