موج
کدخبر : ۳۳۰۹۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330924

رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت از دستگیری 23 نفر از عناصر کلیدی دلالان ارزی در تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سرهنگ نعمت اله علیپور رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت در این باره، اظهار داشت: به دنبال نابسامانی بازار ارز و به تبع آن بروز نوسانات و افزایش قیمت ارز در روزهای اخیر، فعالیت اخلال گران و دلالان ارزی به ویژه در برخی از مناطق شهر تهران که با پوشش های مختلف به صورت غیرقانونی خرید و فروش ارز می کردند، شناسایی و در یک عملیات هماهنگ و منسجم با هماهنگی مرجع قضائی دستگیر شدند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت تصریح کرد: با توجه به اینکه برابر مصوبه شورای امنیت کشور و بر اساس تصمیم شورای عالی هماهنگی اقتصادی، خرید و فروش هرگونه ارز در خارج از بانک های عامل و صرافی های مجاز ممنوع است در همین راستا عملیات مبارزه با اخلالگران بازار ارز در طرح عملیاتی انجام شد.

وی اظهار کرد: در این عملیات یک روزه مبارزه با اخلالگران ارزی ، چند مرحله کار اطلاعاتی، مستند سازی و شناسایی دلالان توسط کارآگاهان معاونت مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس با همکاری ماموران یگان امداد اجرا شد و در نهایت 23 نفر از عناصر کلیدی و سرشبکه دلالان ارزی و عاملان اصلی گرانی ارز دستگیر و با تشکیل پرونده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با اشاره به اینکه با دستور قضائی، بازرسی از مخفیگاه متهمان در دستور کار قرار گرفت، بیان داشت : در بازرسی از این مکان ها در مجموع 80 میلیارد ریال ارز شامل 138 هزار و 862 دلار آمریکا، 112 هزار و 670 دلار کانادا، 54 هزار و 400 یورو، 24 هزار و 105 لیر، 833 هزار و 962 دینار، 908 هزار و 680 درهم امارات، 50 هزار و ین ژاپن، 6215 پوند اسکاتلند، 659 هزار درام ارمنستان، 14 هزار و 500 کرون سوئد، 12 هزار ون کره و... به علاوه 20 دستگاه پوز کشف شد.

براساس گزارش سایت پلیس، سرهنگ علیپور تاکید کرد: برخورد با مجرمان و اخلالگران نظام اقتصادی و بازار جزء برنامه های ویژه این پلیس است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها