موج
کدخبر : ۳۳۰۵۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330557

سالاری:

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران خبر داد ساختمان پلاسکو هنوز پروانه ساخت ندارد.

به گزارش خبرگزار موج، محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران به همراه علی‌محمد سعادتی شهردار منطقه ۱۲ و تیم مهندسی بنیاد مستضعفان از پروژه در حال احداث ساختمان جدید پلاسکو بازدید کرد. ‌

محمد سالاری در پستی اینستاگرامی در خصوص این بازدید نوشت: این ساختمان با هزینه قابل توجهی توسط بنیاد مستضعفان در حال احداث است و بر اساس گزارش تیم مهندسی پروژه که در جریان این بازدید ارائه شد، استاندارد های مربوط به سازه و تاسیسات برق و مکانیک و اصول ایمنی در این ساختمان رعایت شده است و اهتمام جدی بنیاد در احداث این پروژه در راستای حل مشکلات کسبه که چند سال است بلاتکلیفند، جای تقدیر دارد.

وی نوشت: اما علی رغم همکاری شورای شهر و شهرداری متاسفانه بر خلاف انتظار و اصول و ضوابط ملاک عمل نسبت به اخذ پروانه ساختمانی اقدام نشده است و این بی تدبیری در افکار عمومی بازخورد و انعکاس منفی ایجاد کرده است.

سالاری ادامه داده است: این موضوع اعضای شورای شهر و بخصوص اعضای کمیسیون شهرسازی و معماری را در معرض مطالبه گری جامعه مدنی و رسانه ها قرار داده است.

این در حالی است که چندی قبل نیز زهرا صدر اعظم نوری در خلال جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران نسبت به ساخت پاساژ پلاسکو ایراداتی وارد دانسته و گفته بود اینکه ساختمان پلاسکو بدون پارکینگ ساخته می شود منطقی نیست.

وی در آن تذکر که خطاب به شهردار تهران و شورای عالی معماری و شهرسازی اعلام شد گفته بود: بنیاد مستضعفان قصد دارد پارکینگ پروانه را به عنوان پارکینگ پلاسکو در نظر بگیرد در حالی که پارکینگ پروانه 400 خودرو ظرفیت داشته اما پلاسکو 600 واحد تجاری دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها