موج
کدخبر : ۳۲۸۴۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328473

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی :

با ورود دو سامانه جدید بارشی در هفته جاری ، انتظار می رود در اکثر استان های کشور شاهد بارش هایی شدید و پرقدرت باشیم .

صادق ضیاییان، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی موج، با اعلام خبر ورود دو سامانه جدید بارشی تا پایان هفته گفت : اولین سامانه از امروز و از سمت شمالغرب وارد کشور شده و پس از استان های غربی در بعد اظهر ، استان های همدان و کردستان و تهران و البرز و استان مرکزی را تحت تاثیر قرار خواهد داد .

وی با ذکر اینکه این سامانه یکشنبه استان های سمنان و کرمان و بخش هایی از استان یزد و خراسان رضوی را تحت تاثیر قرار خواهد داد گفت : بنابراین پیش بینی می شود فردا در استان های یاد شده شاهد بارش هایی شدید و پرقدرت باشیم .

ضیاییان  همچنین با اشاره به اینکه این سامانه روز دوشنبه از کشور خارج خواهد شد در مورد ورود موج دوم و تاثیر آن براستان های کشور نیز گفت : سامانه دوم روز سه شنبه از سمت شمالغرب وارد کشور شده و چهارشنبه نیمه غربی کشور را تحت تاثیر قرار می دهد بطوریکه شاهد بارش باران در اکثر استان های واقع دراین نواحی خواهیم بود .

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی  همچنین با اعلام اینکه سامانه دوم نیز جمعه از کشور خارج خواهد شد در مورد وضعیت جوی پایتخت درهفته جاری نیز گفت : انتظار می رود که امشب – شنبه شب – و یکشنبه و همچنین چهارشنبه شاهد بارش نزولات آسمانی در پایتخت باشیم که پیش بینی می شود میزان آن نیز قابل توجه باشد

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها