موج
کدخبر : ۳۲۴۶۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-324699

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران:

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران گفت: استفاده از سامانه جدید تشخیص کرونا، بالاترین میزان اثربخشی در وقت را دارد و این اقدام کار پزشکان را راحت تر می کند.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران امروز در مراسم رونمایی از سامانه تشخیص ویروس کرونا که در محل معاونت علمی با حضور سورنا ستاری برگزار شد، عنوان کرد: معاونت علمی و فناوری حمایت های ارزنده ای در ابعاد مختلف داشته است از این رو امروز شاهد رونمایی از یک دستاورد بزرگ هستیم که با همت محققان فراهم شده است.

وی با بیان اینکه این دستاوردها بدون حمایت معاونت علمی اجرایی نمی شد، اظهار داشت: این مایه خوشبختی است که دانشمندان در حال طراحی برنامه ای هستند که در خط مقدم فعالیت های مبارزه با کرونا را پشتیبانی می کنند.

زالی با اشاره به سامانه تشخیص پنومونی کووید 19 که توسط محققان کشور به نتیجه رسیده است، خاطرنشان کرد: امروز شاهد تحقق یک فرهنگ بین بخشی هستیم و می توانیم از دستاوردهای محققان استفاده کنیم.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران گفت: ما امروز رهاوردی داریم که ماحصل کار بین بخشی است. در واقع این اقدام نمونه ای از کار ترجمانی است.

وی افزود: طبیعی است که امروز سی تی اسکن به عنوان بهترین روش غربالگری است و قطعا افرادی که به بخش های بهداشتی مراجعه می کنند و مظنون به ویروس کرونا هستند می توانند با استفاده از این سامانه که توسط محققان طراحی شده در عرض کمتر از چند دقیقه وضعیت بیماری شان مشخص شود.

زالی تصریح کرد: استفاده از این سامانه بالاترین میزان اثربخشی در وقت را در تشخیص دارد و این اقدام کار پزشکان را راحت تر می کند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با بیان اینکه استفاده از ابزارهای تشخیصی باید از دقت و حساسیت بالایی برخوردار باشند، ادامه داد: در حال حاضر این تکنیک در داخل کشور نسبت به نسخه های جهانی جایگاه بی بدیلی دارد.

وی افزود: استفاده از این سامانه می تواند در مناطقی که پزشک یا رادیولوژیست وجود ندارند نیز مورد استفاده قرار گیرد و در آن واحد تحلیل درمان صورت بگیرد.

به گفته زالی این سامانه با استفاده از عکس سی تی اسکن، مشاوره قطعی به بیمار می دهد؛ این ابزار یک تکنیک پزشک از راه دور به شمار می رود و در واقع یک رادیولوژیست است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با اشاره به کاربرد این سامانه، خاطرنشان کرد: با استفاده از این سامانه با امکان حجم سنجی می توانیم ابعاد ضایعه ریوی را اندازه بگیریم.

وی با تأکید بر اینکه آرشیو این سامانه یک پشتوانه پژوهشی محسوب می شود، اظهارداشت: این سامانه با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ژرف به این نتیجه رسیده است.

به گفته این مقام مسئول این یک کار بی بدیل در عرصه جهانی به شمار می رود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها