موج
کدخبر : ۳۲۲۹۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322958

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: روز پنج شنبه (۲۹ اسفند) نیز در شمال غرب، دامنه های زاگرس واقع در غرب و جنوب غرب و دامنه های البرز بارش پراکنده و در شمال شرق کشور رگبار باران دور از انتظار نیست.

به گزارش خبرگزاری موج، صادق ضیاییان، مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در خصوص وضعیت آب و هوای کشور در چند روز آینده گفت: امروز (۲۷ اسفند) در نوار شمالی و دامنه های زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می شود و فردا (۲۸ اسفند) با ورود سامانه بارشی به غرب کشور بارش باران و در ارتفاعات غرب و شمال غرب کشور بارش برف پیش بینی می شود.

وی با بیان این که به تدریج گستره فعالیت این سامانه بارشی کل نیمه غربی را فرا می گیرد، تصریح کرد: در این روز در استان های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، همدان، قزوین، ایلام، لرستان، چهار محال و بختیاری، شمال کهگیلویه و بویراحمد، غرب اصفهان و شمال خوزستان بارش شدت دارد و آب گرفتگی معابر عمومی و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها پیش بینی می شود.

به گفته مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، روز پنج شنبه (۲۹ اسفند) نیز در شمال غرب، دامنه های زاگرس واقع در غرب و جنوب غرب و دامنه های البرز بارش پراکنده و در شمال شرق کشور رگبار باران دور از انتظار نیست.

ضیاییان با اشاره به این که روز جمعه (۱ فروردین) در شمال شرق و برخی مناطق جنوبی کشور بارش پراکنده رخ می دهد، گفت: روز شنبه (۲ فروردین) به جزء بخش هایی از شرق و مرکز کشور سایر مناطق آسمانی ابری همراه با بارش باران خواهند داشت.

وی افزود: امروز (۲۷ اسفند) دریای خزر و فردا (۲۸ اسفند) دریای خزر و خلیج فارس مواج است.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد: آسمان تهران فردا (۲۸ اسفند) ابری در بعضی ساعات رگبار باران و وزش باد با احتمال رعد و برق و حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۲۲ درجه سانتیگراد و روز پنج شنبه (۲۹ اسفند) نیز کمی ابری تا نیمه ابری همراه با بارش پراکنده و وزش باد با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها