موج
کدخبر : ۳۲۱۴۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321450

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: سامانه بارشی روز دوشنبه (۱۹ اسفند) در بخش‌هایی از جنوب شرق سبب رگبار پراکنده باران گاهی با رعد و برق می‌شود و از اواخر وقت این روز از کشور خارج خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، صادق ضیائیان، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در خصوص وضعیت آب و هوای کشور در چند روز آینده گفت: امروز (۱۶ اسفند) در بیشتر مناطق کشور جوی آرام همراه با افزایش نسبی دما پیش بینی می‌شود و با توجه به پایداری و سکون نسبی جو، کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت برای گروه‌های حساس ناسالم خواهد بود.

وی افزود: امروز در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان و در بعد از ظهر در جنوب خوزستان وزش باد شدید رخ می‌دهد که در بعضی ساعات سبب خیزش گرد و خاک در برخی از این مناطق خواهد شد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که از اواخر امروز با ورود سامانه بارشی بارش خفیف برف و باران در مناطقی از شمال غرب و غرب آغاز می‌شود، تصریح کرد: روز شنبه (۱۷ اسفند) گستره بارش علاوه بر شمال غرب و غرب مناطقی از دامنه‌های مرکزی زاگرس و مرکز را در برمی‌گیرد. روز یکشنبه (۱۸ اسفند) در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی و از بعد از ظهر در ارتفاعات جنوب شرق بارش پراکنده رخ می‌دهد.

به گفته ضیائیان، این سامانه بارشی روز دوشنبه (۱۹ اسفند) در بخش‌هایی از جنوب شرق سبب رگبار پراکنده باران گاهی با رعد و برق می‌شود و از اواخر وقت این روز از کشور خارج خواهد شد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که از روز دوشنبه و طی روز سه شنبه (۱۹ و ۲۰ اسفند) با توجه به پایداری و سکون نسبی هوا افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت پیش بینی می‌شود، گفت: از روز یکشنبه (۱۸ اسفند) دمای هوا در شمال غرب، غرب و سواحل شمالی بین ۴ تا ۶ درجه کاهش می‌یابد.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد: آسمان تهران فردا (۱۷ اسفند) صاف همراه با غبار صبحگاهی و در بعد از ظهر نیمه ابری و وزش باد با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد و روز یکشنبه (۱۸ اسفند) نیز نیمه ابری در بعضی ساعات وزش باد و در بعد از ظهر کاهش ابر با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها