موج
کدخبر : ۳۲۰۶۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320620

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: امروز (۱۱ اسفندماه) سامانه بارشی در شمال غرب فعال است، و به تدریج گستره این سامانه، غرب، جنوب غرب و سپس دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان را در بر می‌گیرد و در مناطقی از مرکز و شرق کشور نیز بارش پراکنده خواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری موج، صادق ضیائیان، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در خصوص وضعیت آب و هوای کشور در چند روز آینده گفت: امروز (۱۱ اسفندماه) سامانه بارشی در شمال غرب فعال است، و به تدریج گستره این سامانه، غرب، جنوب غرب و سپس دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان را در بر می‌گیرد و در مناطقی از مرکز و شرق کشور نیز بارش پراکنده خواهیم داشت.

وی با اشاره به این‌که تا اوائل امشب پایداری هوا و تجمع ذرات آلاینده‌ جوی در شهرهای تهران و کرج ادامه دارد، تصریح کرد: طی بعدازظهر امروز بارش برف در غرب آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، شمال زنجان، کردستان و غرب کرمانشاه شدت دارد  و طی اوایل شب با شمالی شدن جریان‌ها در غرب دریای خزر در استان‌های گیلان و غرب مازندران نیز بارش باران، کاهش دما و در ارتفاعات بارش برف آغاز می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: امروز در شمال خوزستان رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید و در جنوب خوزستان وزش باد و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیائیان، فردا (۱۲ اسفندماه) با ادامه فعالیت این سامانه در مناطق مذکور، گستره آن به شمال شرق کشور می‌رسد و کاهش دمای پنج تا هفت درجه‌ای را در نیمه شمالی کشور به دنبال دارد. همچنین از بعدازظهر فردا از فعالیت این سامانه بارشی در نیمه غربی کاسته می‌شود و شدت بارش در شرق مازندران، گلستان و خراسان شمالی است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه با اشاره به این‌که طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (۱۳ و ۱۴ اسفندماه) در شمال شرق و شرق سواحل دریای خزر بارش باران، وزش باد و در ارتفاعات بارش برف خواهیم داشت، اظهار کرد: در شرق و جنوب شرق کشور نیز بارش پراکنده و وزش باد شدید و در برخی نقاط گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. همچنین طی روزهای پنجشنبه و جمعه در بیشتر مناطق کشور آسمانی صاف و در نیمه غربی جوی پایدار، همراه با روند افزایش نسبی دما دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: دریای خزر از اوایل امشب تا روز دوشنبه و خلیج فارس در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه و تنگه هرمز طی روز سه‌شنبه مواج است.

ضیائیان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز تصریح کرد: آسمان تهران فردا (۱۲ اسفندماه) ابری، همراه با بارش باران و مه رقیق، گاهی رعد و برق و در بعضی ساعات وزش باد شدید با حداقل دمای چهار درجه سانتیگراد و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد و روز سه‌شنبه (۱۳ اسفندماه) قسمتی ابری تا نیمه ابری و در بعضی ساعات وزش باد با حداقل دمای دو و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها